Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jakub Gierszał - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Jakub Gierszał to polski aktor, który jest niezwykle utalentowany i bardzo rozpoznawalny dzięki swoim rolom. Nic dziwnego, że poszedł w tym kierunku, mając takiego ojca! Poznajcie lepiej Jakuba. 

Wszystko o: Jakub Gierszał 

Data i miejsce urodzenia: 20 marca 1988, Kraków 
Zawód: aktor 
Partnerka: Adela Chapońkowska 
Dzieci: brak 
Wzrost: 186 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Jest synem Marka Gierszała, który jest reżyserem teatralnym. Urodził się w Krakowie, a kiedy miał kilka miesięcy, wyjechał z rodzicami do Hamburga. W 1999 roku wrócił do Polski i zamieszkał w Toruniu, w rodzinnym mieście swojej matki. Uczęszczał do PWST w Krakowie, którą ukończył w 2012 roku. 

 


Kariera

W 2009 roku zadebiutował rolą rockamana Kazika w „Wszystko, co kocham”. Popularność przyniósł mu jednak film „Sala Samobójców”, gdzie wcielił się w postać Dominika - licealisty z bogatego domu, uzależnionego od świata wirtualnego. W 2013 roku zagrał w dwóch filmach niemieckojęzycznych: Maximiliana w „Mrocznym świecie”, a także „Diabeł z trzema złotymi włosami”. W 2014 roku zagrał w filmie amerykańskim „Dracula: Historia nieznana”. W 2017 roku wcielił się w postać Górskiego w filmie „Najlepszy” 

Życie prywatne 

Od ponad 10 lat jest związany z Adelą Chapońkowską, która jest starsza od niego o 15 lat. 
Jakub Gierszał – najlepsze filmy z udziałem aktora, które warto obejrzećJakub Gierszał jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Można powiedzieć, że kariera aktorska była mu od początku pisana – jest bowiem synem cenionego reżysera teatralnego Marka Gierszała. W 2012 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, ale na wielkim ekranie zadebiutował już w 2009 roku w filmie „Wszystko co kocham”. Zrobiło się o nim naprawdę głośno nieco później, za sprawą roli Dominika w „Sali samobójców”, która przyniosła mu sławę i rozpoznawalność. Przedstawiamy pięć najciekawszych filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Sala samobójców”, reż. J. Komasa (2011)

Film przedstawia historię nastoletniego Dominika (Jakub Gierszał), który przygotowuje się do matury. Jego rodzice nigdy mu niczego nie żałowali i dają mu wszystko, czego tylko zapragnie. Nie starają się jednak zrozumieć prawdziwych potrzeb syna. Nie zdają sobie sprawy, że Dominik ma problemy w relacjach z rówieśnikami. Nastolatek, który za sprawą swoich znajomych staje się pośmiewiskiem całej szkoły, próbuje uciec od rzeczywistości. Zagłębia się wtedy w świat gier online, gdzie poznaje Sylwię. Szybko się zaprzyjaźnia z nieznajomą, która zaczyna nim niebezpiecznie manipulować2. „Najlepszy”, reż. Ł. Palkowski (2017)

Film powstał w oparciu o biografię Jerzego Górskiego, który w 1990 roku zdobył tytuł mistrza świata w podwójnym triatlonie. W jego postać wcielił się Jakub Gierszał. Film pokazuje życie człowieka, który próbując uciec od trudów codzienności wpada w uzależnienie od narkotyków. Nałóg doprowadza go na skraj wyczerpania, a także zabiera mu najbliższe osoby. W pewnym momencie postanawia odmienić swoje życie i zaczyna odnajdywać radość w sporcie. Bieganie, rower i pływanie stają się jego kolejnym nałogiem. W końcu dostrzegają go sponsorzy, którzy umożliwiają mu wzięcie udziału w podwójnym triatlonie Double Ironnan w USA. W drodze do zwycięstwa będzie musiał stoczyć walkę z demonami własnej przeszłości.

3. „Yuma”, reż. P. Mularuk (2012)

W „Yumie" aktor zagrał Zygę, który doświadcza nowej rzeczywistości, jaka zawitała w Polsce po upadku PRL. Ma już dość oglądania zachodniego dostatku jedynie na łamach kolorowych pism. Decyduje się pomóc swojemu losowi i staje się królem „jumy”, czyli drobnych kradzieży. Swoją działalnością szybko zaraża okolicznych mieszkańców, dzięki czemu jego miejscowość szybko się wzbogaca. Wszystko zacznie się komplikować, gdy drobni złodzieje postanowią sięgnąć po jeszcze więcej i wejdą w drogę rosyjskim gangsterom. Co więcej, na polsko-niemieckiej granicy zaostrzy się kontrola. W takich okolicznościach coraz trudniej będzie kontynuować niebezpieczny proceder.4. „Córki dancingu”, reż. A. Smoczyńska (2015)

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. Dwie młode syreny, Złota i Srebrna, wychodzą na brzeg Wisły. Po przemianie w ludzką postać tracą swój piękny głos. Przypadkiem trafiają do jednego z warszawskich dancingów, gdzie szybko stają się głównymi gwiazdami lokalu. Młodymi dziewczynami targają silne namiętności i chęć poznania smaku ludzkiego życia. Ich syrenia natura nie daje jednak do końca o sobie zapomnieć. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy w ich życiu zjawia się przystojny i grany przez Gierszała chłopak. Rozkochuje on w sobie jedną z syren, po czym ją dotkliwie rani. Doprowadzi to do prawdziwej tragedii.

5. „Pomiędzy słowami”, reż. U. Antoniak (2017)

Tym razem aktor zagrał Michaela, który jest młodym prawnikiem z Berlina. Jest on Polakiem, który biegle mówi po niemiecku i swoje życie związał z Niemcami. Uważa, że zerwanie więzów z Polską pozwoli mu lepiej ukształtować siebie i swoje życie. Wszystko się jednak zmienia, gdy pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział. Jest on ostatnią nicią, która jeszcze łączy Michaela z ojczyzną. Postanawia spędzić z ojcem weekend. Wspólnie spędzony czas pozwoli mu na odbycie podróży w głąb samego siebie.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO