Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jack Black życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Jack Black jest amerykańskim aktorem, komikiem, scenarzystą, producentem, muzykiem i wokalistą. Wraz z Kyle’em Gassem stworzył zespół Tenacious D, o którym został nakręcony głośny film „Tenacious D: Kostka Przeznaczenia”. Gwiazdor znany jest również z takich produkcji jak „Jaja w tropikach”, „King Kong”, „Szkoła rocka” czy „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Jack Black

Pełne imię i nazwisko: Thomas Jacob Black Jr.
Data i miejsce urodzenia: 28 sierpnia 1969, Santa Monica, USA
Zawód: aktor, wokalista, scenarzysta, producent
Partner: Tanya Haden (2006)
Dzieci: Samuel Jackson (2006), Thomas David (2008)
Wzrost: 168 cm
Waga: 111 kg
Instagram: @jackblack


Kariera

Jack Black w 1989 roku rozpoczął studia na University of California, gdzie poznał aktora Tima Robbinsa. W 1992 roku Robbins zaproponował mu rolę w swoim debiucie reżyserskim – komediodramacie „Bob Roberts” z udziałem Susan Sarandon, Helen Hunt oraz Alana Rickmana. Dwa lata później razem z Kyle’em Gassem założył zespół Tenacious D, który z czasem stał się inspiracją do nakręcenia komedii „Tenacious D: Kostka Przeznaczenia” (2006). Przełomowy okazał się dla niego rok 2000, w którym wcielił się w postać Barry’ego w filmie „Przeboje i podboje” z Johnem Cusackiem w roli głównej. Za tę kreację był nominowany donagród American Comedy Award i Blockbuster Entertainment Award. W 2004 roku Black był po raz pierwszy nominowany do Złotego Globu za udział w filmie „Szkoła rocka”. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2013 roku za rolę zabójcy Bernhardta „Berniego” Tirde w komediodramacie „Bernie”.

Życie prywatne

Gwiazdor w 2006 roku poślubił Tanyę Haden. Ma z nią dwóch synów – urodzonego w 2006 roku Samuela Jasona oraz Thomasa Davida, który przyszedł na świat w 2008 roku.
Jack Black – rockman w skórze aktora. Poznajcie najlepsze filmy z jego udziałemJack Black jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów, a także muzyków. Karierę rozpoczął w 1992 roku, kiedy wystąpił w komediodramacie „Bob Roberts”, w którym wystąpił u boku Susan Sarandon, Helen Hunt i Alana Rickmana. W 1994 roku zespół Tenacious D, który z czasem stał się inspiracją do nakręcenia kultowej już komedii „Tenacious D: Kostka przeznaczenia”. Przełomem w jego karierze stała się z kolei rola Barry’ego w filmie „Przeboje i podboje” z 2000 roku, która otworzyła mu drzwi do wielkiej kariery. Aktor był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu – raz za rolę w komedii „Szkoła rocka” z 2003 roku, a po raz drugi za kreację zabójcy Bernhardta „Berniego” Tirde w filmie „Bernie” z 2011 roku. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Jacka Blacka, które możemy wam polecić:

1. „Szkoła rocka”, reż. R. Linklater (2003)

Jack Black w „Szkole rocka” wcielił się w rolę gitarzysty i wokalisty rockowego, Deweya Finna, który pewnego dnia zostaje wyrzucony ze swojego zespołu. Znajduje się na skraju bankructwa, a jego współlokator zaczyna żądać od niego spłaty zaległego czynszu. Zdesperowany Dewey postanawia podjąć pracę na stanowisku nauczyciela. Wkrótce zaczyna pracować na zastępstwie w czwartej klasie prywatnej szkoły. Szybko zaraża swoich uczniów pasją do muzyki i wyluzowanym stylem życia. Szczególnie duży wpływ wywiera na 9-letniego geniusza gitary Yuki, którego namawia na wzięcie udziału w konkursie dla najlepszego zespołu rockowego.2. „Gęsia skórka”, reż. R. Letterman (2015)

„Gęsia skórka” opowiada o losach Zacha, który przeprowadza się do małego miasteczka. Szybko zaprzyjaźnia się z Hanną. Dziewczyna skrywa jednak pewną tajemnicę, której nie chce nikomu zdradzić. Wszystko się zmienia, gdy Zach poznaje jej ojca – okazuje się nim R. L. Stine (Jack Black), słynny twórca opowiadań dla młodzieży. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy nieostrożny Zach przypadkowo uwalnia upiorne postaci, które zamieszkują karty powieści Stine’a. Wkrótce całe miasteczko zaczyna być terroryzowane przez zgraję duchów i potworów, które trzeba będzie z powrotem zagonić do świata fikcji literackiej.

3. „Jaja w tropikach”, reż. B. Stiller (2008)

Akcja filmu rozgrywa się w południowo-wschodniej Azji. To właśnie tam ma miejsce realizacja nowego filmu wojennego, do którego zaangażowano grupę popularnych aktorów (jednego z nich zagrał Jack Black). Produkcja jest wielkim przedsięwzięciem i pochłania ogromne koszty. Co więcej, rozkapryszeni gwiazdorzy nie potrafią nawiązać najlepszej współpracy. Reżyser postanawia więc wysłać ekipę filmową w dzikie i odludne tereny, aby oszczędzić na efektach specjalnych. Od tego momentu wszystko coraz bardziej się komplikuje – nieostrożny reżyser ginie, aktorzy nie odróżniają rzeczywistości od planu filmowego, a na koniec spotykają się z gangiem naroktykowym.4. „Jumanji: Przygoda w dżungli”, reż. J. Kasdan (2017)

Film „Jumanji: Przygoda w dżungli” opowiada o grupie licealistów (w roli jednego z nich Jack Black), którzy odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji”. Zaraz po jej uruchomieniu zostają wciągnięci do wirtualnej dżungli pod postacią swoich awatarów. Szybko zauważają, że to nie oni mają władzę nad grą, tylko „Jumanji” ma ją nad nimi. Reguły nieznanej gry okazują się wyjątkowo brutalne, a rozgrywka toczy się na śmierć i życie. Żeby przeżyć, wciągnięci w grę nastolatkowie będą musieli doprowadzić grę do końca – inaczej zostaną w niej na zawsze.

5. „Tenacious D: Kostka przeznaczenia”, reż. L. Lynch (2006)

Dwaj aspirujący muzycy, KG i BJ (Jack Black) pewnego dnia przypadkowo się ze sobą spotykają. Postanawiają wspólnie zrealizować swoje dziecięce marzenia i założyć zespół. W ten oto sposób powstaje dwuosobowa grupa Tenacious D, która ma podbić świat rocka i muzyczny rynek. Ścieżka kariery okazuje się jednak wyjątkowo niewdzięczna. Gdy zrezygnowani muzycy zaczynają przyglądać się plakatom legend rocka zauważają, że każda z nich posiadała taką samą kostkę do gry na gitarze, która znajduje się obecnie w Hali Sław Rock’n’Rolla. Widzą w niej jedyną nadzieję dla swojego zespołu i postanawiają zdobyć ją za wszelką cenę.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO