Kim jest?

Izabella Scorupco – niepowtarzalna dziewczyna Bonda. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Izabella Scorupco jest polsko-szwedzką aktorką, piosenkarką i modelką. Największą popularność zdobyła dzięki roli Natalii Simonowej, którą zagrała w filmie „GoldenEye”. Wcieliła się również w Helenę Kurcewiczównę w „Ogniem i mieczem”. Pojawiała się na okładkach najważniejszych modowych pism, w tym „Vogue”. Odniosła też kilka sukcesów w branży muzycznej. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Izabella Scorupco

Pełne imię i nazwisko: Izabella Dorota Skorupko
Data i miejsce urodzenia: 4 września 1970, Białystok
Zawód: aktorka, modelka
Partner: Mariusz Czerkawski (1996-1998), Jeffrey Reymond (2003-2015), Karl Rosengern (2019-)
Dzieci: Julia (1997), Jacob Martin (2003)
Wzrost: 174 cm
Waga: 55 kg
Instagram: @izabellascorupco


Kariera

Gdy Izabella Scorupco miała siedemnaście lat, została zauważona przez szwedzkiego reżysera Staffana Hildebranda, który zaproponował jej rolę w melodramacie „Nikt tak nie kocha jak my”. Po debiucie filmowym rozpoczęła karierę modelki i fotomodelki. Trafiała na okładki największych pism modowych, między innymi włoskiego „Vogue”. W 1989 roku nagrała cover piosenki „Substitute” zespołu Abba, który zdobył status złotego singla i dwa lata później Scorupco wydała swój debiutancki album „Iza”. W 1995 roku wcieliła się w Natalię Simonową w filmie „GoldenEye” z Pierce’em Brosnanem w roli Jamesa Bonda. Udział w produkcji przyniósł jej międzynarodową rozpoznawalność. W 1999 roku zagrała Helenę Kurcewiczównę w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. W kolejnych latach pojawiała się między innymi w takich filmach jak „Granice wytrzymałości”, „Władcy ognia” i „Egzorcysta: Początek”.

Życie prywatne

Aktorka w 1996 roku wyszła za hokeistę Mariusza Czerkawskiego. W 1997 roku urodziła się ich córka, Julia. W 1998 roku Scorupco rozwiodła się, a w 2003 roku poślubiła PR-owca Jeffreya Reymonda, z którym ma syna, Jacoba Martina (ur. 2003). W 2015 roku doszło do rozwodu i w 2019 roku modelka wyszła za biznesmena Karla Rosengerna.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO