Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Izabella Miko - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, kariera i plotki

AKPA

Iza Miko to polska aktorka i tancerka, która wielką karierę zrobiła za Oceanem. W Polsce jednak również pojawiła się w kilku hitowych produkcjach, co przyniosło jej sławę. Jak dobrze znacie Izę Miko? 

Wszystko o: Iza Miko 

Pełne imię i nazwisko: Izabella Anna Miko, właśc. Izabella Anna Mikołajczak 
Data i miejsce urodzenia: 21 stycznia 1981, Łódź 
Zawód: aktorka, tancerka, modelka
Partner: brak 
Dzieci: brak 
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 49 kg
Instagram: @izabellamiko

Wczesne lata 

Urodziła się w Łodzi jako córka pary aktorskiej - Grażyny Dyląg-Mikołajczak i Aleksandra Mikołajczaka. Ma starszego brata Sebastiana. Dorastała w Warszawie, gdzie uczęszczała na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Zdecydowała się również na studia w Państwowej Szkole Baletowej. 

 


Kariera 

W dzieciństwie śpiewała w zespole dziecięcym Fasolki. W wieku siedmiu lat pojawiła się w filmie „Pan Kleks w kosmosie”. Kiedy miała dziesięć lat wystąpiła jako Madonna w programie „5-10-15”. Mając 15 lat wyjechała z mamą do USA na zaproszenie amerykańskiego choreografa, aby uczyć się tańca w prestiżowej szkole baletowej w Nowym Jorku. Uczęszczała także do Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Kontuzja pleców uniemożliwiła jej kontynuację kariery tanecznej. Zajęła się więc aktorstwem. Pojawiła się w „Wygranych marzeniach”, „W rytmie hip-hopu 2” czy „Step Up: All In”. W Polsce najbardziej znana jest z występu w komedii „Kochaj i tańcz”, a także z udziału w „Azja Express”, gdzie towarzyszył jej Leszek Stanek. Brała udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. 

Życie prywatne 

Iza Miko była od 2006 do 2008 związana z Maciejem Zakościelnym. Spotykała się również z Cristianem de la Fuente czy Alexanrem Skarsgardem. Od 2009 do 2012 roku związana była z Valem Kilmerem. Od 2012 do 2013 tworzyła również parę z producentem filmowym Luisem Astorquią. Obecnie nie wiadomo czy ma partnera. 


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO