Kim jest?

Izabela Trojanowska – trenerka The Voice Senior. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Izabela Trojanowska jest polską piosenkarką rockową i aktorką. Popularność przyniosły jej takie przeboje jak „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw” czy „Tydzień łez”. Wystąpiła w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi w „Klanie” i „Juliuszu”. Do tej pory wydała siedem albumów studyjnych. Od 2021 roku jest trenerką w programie „The Voice Senior”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Izabela Trojanowska

Pełne imię i nazwisko: Izabela Ludwika Trojanowska
Data i miejsce urodzenia: 22 kwietnia 1955, Olsztyn
Zawód: aktorka, piosenkarka
Partner: Marek Trojanowski (1979-2013)
Dzieci: Roxana Trojanowska
Wzrost: 165 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @izabelatrojanowska


Kariera

Izabela Trojanowska od dziecka uczyła się śpiewu i tańca. W 1971 roku wystąpiła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie, gdzie zdobyła nagrodę im. Maksymiliana Kolbego. Rok później otrzymała nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a także na 9. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W połowie lat 70. rozpoczęła naukę w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W 1979 roku zadebiutowała w serialu „Strachy” i dołączyła do zespołu Teatru Syrena. W 1980 roku nawiązała współpracę z Romualdem Lipko. Wkrótce ukazały się nagrane z Budką Suflera utwory „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz „Wszystko czego dziś chcę”, które odniosły duży sukces i zapewniły Trojanowskiej wyróżnienie na KFPP w Opolu. W 1981 roku ukazał się jej debiutancki album „Iza”. Następnie pojawiły się płyty „Układy” (1982), „Izabela Trojanowska” (1991), „Pożegnalny cyrk” (1993), „Chcę inaczej” (1996), „Życia zawsze mało” (2011) i „Na skos” (2016). W 2012 roku piosenkarka została trenerką w programie „The Voice Senior”.

Życie prywatne

Artystka w 1979 roku wyszła za cybernetyka, Marka Trojanowskiego, z którym była związana do 2013 roku. Ma z nim urodzoną w 1991 roku córkę, Roxanę.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO