Informacje o zespole

Ich Troje – wykonawcy piosenki „A wszystko to”. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Ich Troje to polski zespół, który tworzy muzykę z pogranicza gatunków pop i rock. Jego liderem jest Michał Wiśniewski, który założył go wraz z multiinstrumentalistą Jackiem Łągwą. Przez lata kariery muzycy współpracowali z wieloma wokalistkami, między innymi z Magdą Femme i Anną Świątczak. Do najpopularniejszych utworów formacji należą „Powiedz”, „A wszystko to” i „Zawsze z Tobą chciałbym być”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Ich Troje

Data i miejsce założenia: 1995, Łódź
Gatunek: pop, rock
Członkowie: Michał Wiśniewski (śpiew), Jacek Łągwa (kompozycja), Anna Świątczak (śpiew)
Instagram: brak


Historia

W 1994 roku Michał Wiśniewski poznał Jacka Łągwę, z którym otworzył pierwszy w Łodzi klub karaoke. Wkrótce zrealizowali pierwsze nagrania studyjne z udziałem Artura Pastuszko i Magdy Femme. W 1996 roku wydali pierwszy album studyjny zatytułowany „Intro”, który zdobył status złotej płyty. W 1997 roku wystąpili na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i wydali kolejny krążek „ITI Cd.”. Jednak ogólnopolską popularność przyniósł dopiero zespołowi album „3”, na którym znalazł się singiel „A wszystko to”. Album ten zyskał status platynowej płyty. Wkrótce z zespołu odeszła Magda Femme, którą zastąpiła Justyna Majkowska i grupa wypuściła czwarty album „Ad.4”. Znajdujący się na nim utwór „Powiedz” trafił na pierwsze miejsca list przebojów i otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu w Opolu. W 2003 roku grupa reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji zajmując siódme miejsce. Rok później Majkowska została zastąpiona przez Annę Świątczak. Po niej wokalistkami były jeszcze Jeanette Vik, Justyna Panafilewicz, Marta Milan i Agata Buczkowska. Zespół wydał również albumy: „Po piąte... a niech gadają”, „6-ty ostatni przystanek”, „7 grzechów głównych”, „Ósmy obcy pasażer” i „Pierwiastek z dziesięciu”.

Nagrody i wyróżnienia

Poza nagrodą publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001 zespół ma na koncie wiele innych wyróżnień. Jest laureatem I nagrody publiczności na Baltic Festival w Karlshamn w 2001 roku, a także Superjedyki na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2002 oraz 2003.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO