Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zespół Hunter - historia, członkowie, nagrody, płyty, utwory

AKPA

Hunter to polski zespół metalowy, który powstał w 1985 roku. Jego liderem, wokalistą i jednym z założycieli jest Paweł „Drak” Grzegorczyk. Formacja znana jest z takich utworów jak „Między niebem a piekłem”, „Kiedy umieram”, „Labirynt Fauna” czy „Trumian Show”. Do tej pory nagrała osiem albumów studyjnych i była dwukrotnie nominowana do Fryderyka. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Hunter

Data i miejsce założenia: 1985, Szczytno
Gatunek: heavy metal, trash metal
Członkowie zespołu: Paweł „Drak” Grzegorczyk (wokal prowadzący, gitara), Piotr „Pit” Kędzierzawski (gitara, wokal wspierający), Michał „Jelonek” Jelonek (skrzypce, wokal wspierający), Konrad „Saimon” Karchut (gitara basowa), Dariusz „Daray” Brzozowski (perkusja), Arkadiusz „Letki” Letkiewicz (instrumenty perkusyjne)
Instagram: @hunterbandpoland


Historia

Zespół został założony w 1985 roku w Szczytnie przez gitarzystę i wokalistę, Pawła „Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Początkowo był niszową grupą występującą na niezależnej scenie. Zrobiło się o nim głośno, gdy w 1995 nagrał debiutancki album zatytułowany „Requiem”. Druga płyta „Medeis” pojawiła się dopiero w 2003 roku. Znalazły się na niej między innymi takie utwory jak „Fallen” i „Kiedy umieram”, które ukazywały się na antenie stacji VIVA Polska i przyniosły zespołowi popularność. Kolejnym sukcesem okazał się album „T.E.L.I...” (2005) z piosenką „Pomiędzy niebem a piekłem”, która znalazła się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Do 2019 roku Hunter nagrał pięć kolejnych albumów studyjnych: „HellWood” (2009), „Królestwo” (2012), „Imperium” (2013), „Niewolność” (2016) oraz „Arachne” (2019).

Nagrody i wyróżnienia

Hunter był dwukrotnie nominowany do Fryderyka – w 2010 roku za album „HellWood”, a w 2012 roku za album koncertowy „XXV lat później”. W 2004 roku otrzymał nagrodę publiczności Przystanku Woodstock, Złoty Bączek. Jest też laureatem Pure Fucking Metal Awards 2012 i Płyty Rocku Antyradia 2016. Zajmował pierwsze miejsca w plebiscytach „Magazynu Gitarzysta” (2011) i „Teraz Rock” (2011).


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO