Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Hugo Weaving. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

wikimedia.org

Hugo Weaving to australijski aktor filmowy i teatralny, który znany jest ze swojej roli agenta Smitha w trylogii Matrix. Wcielał się także w rolę Elronda w trylogiach Władca Pierścieni i Hobbit. Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Hugo Weaving 

Pełne imię i nazwisko: Hugo Wallace Weaving 
Data i miejsce urodzenia: 4 kwietnia 1960, Ibadan 
Zawód: aktor
Partnerka: Katrina Greenwood (partnerka 1984-obecnie)
Dzieci: Harry, Holly 
Wzrost: 188 cm 
Waga: ok. 75 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata  

Urodził się w Nigerii, w Ibadan. Rok po jego urodzeniu rodzina wróciła do Anglii. Mieszkali w Bedford, a potem Brighton, a później przeprowadzali się kilkakrotnie: do Melbourne, Sydney, Johannesburga i znowu do Anglii. W wieku 13 lat zdiagnozowali u niego padaczkę, w związku z czym nigdy nie dostał prawa jazdy. W 1976 roku ponownie przeprowadzili się do Sydney i tam Hugo uczęszczał do Knox Grammar School, a w 1982 roku ukończył National Institute of Dramatic Art w Sydney. 


Kariera 

Początkowo grał jedynie w produkcjach australijskich, niskobudżetowych albo epizodycznych. Za rolę w "Dowodzie" z 1991 roku udało mu się zdobyć nagrodę Australian Film Institute dla najlepszego aktora. Wystąpił w takich produkcjach jak "Priscilla, królowa pustyni", "V jak Vandetta" czy "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie". Nie da się jednak ukryć, że to role w trylogiach "Matrix", "Hobbit" czy "Władca Pierścieni" dały mu prawdziwą popularność. 

Życie prywatne 

Od 1984 roku jest w związku z Katriną Greenwood. Para ma dwójkę dzieci - Harry'ego i Holly. Posiada farmę mleczarską na północ od Sydney, którą nabył z... wpływów z Matrixa. 


Hugo Weaving - najlepsze filmy i seriale

Hugo Weaving należy do grona najpopularniejszych australijskich aktorów. Do zawodu przygotowywał się w National Institute of Dramatic Art w Sydney. Niedługo po ukończeniu nauki w 1982 roku Weaving przyciągnął uwagę krytyków swoim występem w niskobudżetowym melodramacie „The City’s Edge”. Wkrótce zaczął się pojawiać w coraz większych produkcjach, między innymi w miniserialu „Bangkok Hilton”, w którym wystąpił u boku Nicole Kidman. W 1991 roku otrzymał nagrodę Australian Film Institute dla najlepszego aktora za rolę w czarnej komedii „Dowód” z Russellem Crowe’em. Nie da się jednak ukryć że największą sławę przyniosła mu dopiero późniejsza rola w hitowym „Matrixie” z 1999 roku. Później ponownie zrobiło się o nim głośno za sprawą trylogii „Władca Pierścieni”, w której wcielił się w postać półelfa Elronda. Do jego najbardziej znanych filmowych występów należy również rola w „V jak Vendetta”, w którym przez cały czas był ukryty pod charakterystyczną maską, która zapisała się już trwale w kanonie popkultury.

1. „Matrix”, reż. Lana i Lilly Wachowski (1999)
2. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, reż. P. Jackson (2001)
3. „V jak vendetta”, reż. J. McTeigue (2005)
4. „Captain America: Pierwsze starcie”, reż. J. Johnston (2011)
5. „Atlas chmur”, reż. Lana i Lilly Wachowski (2012)

Macie już za sobą wszystkie produkcjie z naszej listy? W takim razie obejrzyjcie teraz poruszający dramat „We Are Your Friends”. Osobom planującym rodzinny seans polecamy z kolei zabawną komedię „Chłopiec z burzy”, a także niezwykły film animowany „O czym szumi las”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO