Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Hilary Swank życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com/Dick Thomas Johnson/CC BY 2.0

Hilary Swank jest amerykańską aktorką i producentką filmową. Słynie z ról niezależnych i silnych kobiet. Jest laureatką dwóch Oscarów oraz dwóch Złotych Globów, które otrzymała za udział w filmach „Nie czas na łzy” i „Za wszelką cenę”. Znana jest też z takich produkcji jak „Wolność słowa”, „P.S. Kocham cię”, „Nie jesteś sobą” czy „Bezsenność”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Hilary Swank

Pełne imię i nazwisko: Hilary Ann Swank
Data i miejsce urodzenia: 30 lipca 1974, Lincoln, USA
Zawód: aktorka, producentka filmowa
Partner: Chad Lowe (1997-2007), Philip Schneider (2018-)
Dzieci: brak
Wzrost: 168 cm
Waga: 55 kg
Instagram: @hilaryswank


Kariera

Hilary Swank początkowo wiązała swoją przyszłość nie z aktorstwem, ale ze sportem. Gdy jednak zaczęła grać w szkolnym teatrze, odkryła swoją prawdziwą pasję. W wieku szesnastu lat porzuciła szkołę, żeby poświęcić się karierze aktorskiej. W tym odważnym kroku wspierała ją matka, która razem z nią wyruszyła do Kalifornii. Wkrótce zaczęła otrzymywać pierwsze role w serialach telewizyjnych. W 1992 roku otrzymała angaż do filmu „Buffy - postrach wampirów”. Dwa lata później wcieliła się w główną rolę w filmie „Karate Kid 4: Mistrz i uczennica”. Później występowała w ósmym sezonie „Beverly Hills 90210”, ale zrezygnowała z udziału w serialu na rzecz filmu „Nie czas na łzy”. Wybór ten okazał się słuszny – za udział w produkcji po raz pierwszy otrzymała Złoty Glob i Oscara. Ponownie obie te statuetki dostała w 2005 roku za rolę w dramacie „Za wszelką cenę”.

Życie prywatne

Gwiazda dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. W latach 1997-2007 jej mężem był aktor i twórca filmowy, Chad Lowe. W 2018 roku Swank wyszła za Philipa Schneidera.
Hilary Swank – wybór najlepszych filmów z udziałem aktorkiHilary Swank jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Gdy miała szesnaście lat porzuciła szkołę, żeby poświęcić się karierze aktorskiej. Początkowo występowała w produkcjach telewizyjnych. Pierwszą dużym filmem, w którym wystąpiła, był „Buffy - postrach wampirów” z 1992 roku. Później pojawiała się między innymi w takich produkcjach jak „Karate Kid IV: Mistrz i uczennica” czy „Beverly Hills 90210". Przełom w jej karierze nastąpił wraz z rolą w „Nie czas na łzy”, za którą po raz pierwszy była nominowana do Złotego Globu i otrzymała Oscara. Gwiazda słynie z tego, że najczęściej wciela się w role silnych i niezależnych kobiet, które staczają walkę z przeciwnościami losu. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które należą do najważniejszych w jej karierze:

1. „Nie czas na łzy”, reż. K. Peirce (1999)

Film „Nie czas na łzy” przedstawia historię dwudziestoletniej Teeny Brandon (Hilary Swank), która przechodzi kryzys swojej tożsamości seksualnej – źle się czuje w ciele kobiety i pragnie zostać mężczyzną. Pewnego dnia przebrana za mężczyznę przyjeżdża do miasteczka Falls City w poszukiwaniu pracy. Na miejscu jej uwagę przyciąga młoda dziewczyna Lana, w której się zakochuje. Żeby się do niej zbliżyć, Brandon przenika do kręgu jej znajomych, którzy mają za sobą przestępczą przeszłość. Wkrótce wszystko się komplikuje i Teena zostaje aresztowana za wykroczenia, których się nie dopuściła, a jej tajemnica wychodzi na jaw.2. „Za wszelką cenę”, reż. C. Eastwood (2004)

„Za wszelką cenę” przedstawia historię Frankie Dunna, który jest doświadczonym i słynnym trenerem bokserów. Pewnego dnia przychodzi do niego trzydziestoletnia i pewna siebie Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która chce zostać profesjonalną bokserką. Chociaż młoda kobieta jest wyraźnie utalentowana, Frankie początkowo nie chce objąć jej swoją opieką. Nigdy bowiem nie trenował kobiet, a Maggie jest w wieku, który jego zdaniem nie pozwala już zrobić kariery sportowej. Dziewczyna jednak się nie poddaje i wkrótce Frankie pod wrażeniem jej determinacji powoli zaczyna zmieniać zdanie na temat Maggie.

3. „P.S. Kocham cię”, reż. R. LaGravenese (2007)

Poruszający film „P.S. Kocham cię” opowiada o Holly (Hilary Swank) i Garrym, którzy są idealnie dobranym małżeństwem. Wkrótce ich szczęście burzy nagła choroba Garry’ego, która sprawia, że mężczyzna umiera. Po jego śmierci życie Holly zupełnie traci sens. Odkrywa jednak, że Garry nie odszedł bez pożegnania. Przed śmiercią zostawił żonie listy rozplanowane na kolejnych dziesięć miesięcy. Żeby otrzymywać kolejne wiadomości, Holly będzie musiała wypełniać zawarte w nich polecenia. W ten sposób pogrążona w żałobie kobieta będzie musiała zacząć udzielać się towarzysko, uczyć się nowych rzeczy i robić wszystko to, na co sama nigdy by się nie zdobyła.4. „Bezsenność”, reż. C. Nolan (2002)

Akcja filmu „Bezsenność” rozgrywa się na Alasce. Pewnego dnia do małego miasteczka Nightumute przyjeżdżają policjant Will Dormer i jego partner Hape. Otrzymują oni zadanie rozwikłania sprawy zabójstwa siedemnastoletniej dziewczyny. Will jednak nie czuje się najlepiej i trwający bez przerwy dzień polarny powoduje u niego wyczerpującą bezsenność. Wkrótce, wraz z pomocą Ellie Burr (Hilary Swank), udaje im się wpaść na trop mordercy. Wszystko wskazuje na to, ze jest nim pisarz Walter Finch, który przyjaźnił się z ofiarą. Wszystko się komplikuje, gdy zabójca staje się świadkiem nieszczęśliwej tragedii z udziałem policjanta.

5. „Nie jesteś sobą”, reż. G. Wolfe (2014)

Film „Nie jesteś sobą” opowiada o Bec, która jest wyjątkowo nietuzinkową studentką, która szuka swojego miejsca w życiu. Ma już za sobą między innymi nieudaną karierę muzyczną, a także zakazany romans z uniwersyteckim profesorem. Wkrótce postanawia spróbować swoich w nowej pracy i staje się opiekunką Kate (Hilary Swank), która jest 36-letnią pianistką cierpiąca na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba nieubłaganie postępuje i sprawia, że kobieta nie może się obyć bez wózka inwalidzkiego i pomocy innych osób. Bec zrobi wszystko, żeby przywrócić jej radość życia.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie zachęcamy do obejrzenia niezwykłego dramatu „Między światami”. Fanom mocnego kina polecamy z kolei takie produkcje jak „Daybreakers - Świt” oraz „Elizjum”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO