Kim jest?

Hilary Swank – dwukrotna laureatka Oscara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż

flickr.com/Dick Thomas Johnson/CC BY 2.0

Hilary Swank jest amerykańską aktorką i producentką filmową. Słynie z ról niezależnych i silnych kobiet. Jest laureatką dwóch Oscarów oraz dwóch Złotych Globów, które otrzymała za udział w filmach „Nie czas na łzy” i „Za wszelką cenę”. Znana jest też z takich produkcji jak „Wolność słowa”, „P.S. Kocham cię”, „Nie jesteś sobą” czy „Bezsenność”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Hilary Swank

Pełne imię i nazwisko: Hilary Ann Swank
Data i miejsce urodzenia: 30 lipca 1974, Lincoln, USA
Zawód: aktorka, producentka filmowa
Partner: Chad Lowe (1997-2007), Philip Schneider (2018-)
Dzieci: brak
Wzrost: 168 cm
Waga: 55 kg
Instagram: @hilaryswank


Kariera

Hilary Swank początkowo wiązała swoją przyszłość nie z aktorstwem, ale ze sportem. Gdy jednak zaczęła grać w szkolnym teatrze, odkryła swoją prawdziwą pasję. W wieku szesnastu lat porzuciła szkołę, żeby poświęcić się karierze aktorskiej. W tym odważnym kroku wspierała ją matka, która razem z nią wyruszyła do Kalifornii. Wkrótce zaczęła otrzymywać pierwsze role w serialach telewizyjnych. W 1992 roku otrzymała angaż do filmu „Buffy - postrach wampirów”. Dwa lata później wcieliła się w główną rolę w filmie „Karate Kid 4: Mistrz i uczennica”. Później występowała w ósmym sezonie „Beverly Hills 90210”, ale zrezygnowała z udziału w serialu na rzecz filmu „Nie czas na łzy”. Wybór ten okazał się słuszny – za udział w produkcji po raz pierwszy otrzymała Złoty Glob i Oscara. Ponownie obie te statuetki dostała w 2005 roku za rolę w dramacie „Za wszelką cenę”.

Życie prywatne

Gwiazda dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. W latach 1997-2007 jej mężem był aktor i twórca filmowy, Chad Lowe. W 2018 roku Swank wyszła za Philipa Schneidera.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO