Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Grzegorz Markowski życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Grzegorz Markowski jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Od wielu lat jest wokalistą zespołu Perfect. Znany jest między innymi z takich utworów jak „Chcemy być sobą”, „Autobiografia”, „Każdy oddech twój”, „Idź precz” czy „Niepokonani”. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jego córka również zrobiła muzyczną karierę. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Grzegorz Markowski

Pełne imię i nazwisko: Grzegorz Bogusław Markowski
Data i miejsce urodzenia: 23 września 1953, Józefów
Zawód: wokalista
Partner: Krystyna Markowska (1973-)
Dzieci: Patrycja (1979), Piotr
Wzrost: 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Grzegorz Markowski po maturze zaczął pracować w Zakładzie Materiałów Magnetycznych „Polfer”. Początkowo śpiewał w zespole Watabah, a potem był wokalistą w Studiu Piosenki ZAKR. Od 1974 do 1978 roku występował w Teatrze na Targówku i w tym samym czasie uczył się śpiewu w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej na Okólniku. Współpracował również z grupą Victoria Singers, znanej później jako Vox. W 1976 roku wziął udział w Koncercie Debiutów na Festiwalu w Opolu. Wkrótce nagrał motyw do serialu „07 zgłoś się”. Kolejny sukces odniósł w 1978 roku, gdy otrzymał nagrodę za interpretację piosenki „Little Things” na International Song Contest w Castlebar w Irlandii. Wówczas Zbigniew Hołdys oraz Bogdan Olewicz zaproponowali mu współpracę i piosenkarz w 1980 roku został wokalistą zespołu Perfect. W 1987 roku, już po rozpadzie grupy, nagrał solową płytę „Kolorowy telewizor”. W 1993 roku wrócił do reaktywowanego zespołu.

Życie prywatne

Wokalista w 1973 roku poślubił zawodową tancerkę, Krystynę Markowską. Ma z nią córkę Patrycję (ur. 1979), która odziedziczyła po nim talent muzyczny. Markowski ma też syna Piotra z poprzedniego związku.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO