Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Glenn Close. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Glenn Close to amerykańska aktorka filmowa i teatralna, która ośmiokrotnie była nominowana do Oscara. Wielokrotnie zamężna. Laureatka nagrody Emmy. Jak wiele o niej wiecie? 

Wszystko o: Glenn Close 

Data i miejsce urodzenia: 19 marca 1947, Greenwich 
Zawód: aktorka, producentka filmowa 
Partner: Jack Roose (1965-1968; rozwód), Cabot Wade (1969-1971; rozwód), James Marlas (1984-1987; rozwód), John Starke (1987-1991; rozstanie), Steve Beers (1995-1999; rozstanie), David Shaw (2006-2015; rozwód)
Dzieci: Annie Starke (1988)
Wzrost: 165 cm 
Waga: ok. 58 kg
Instagram: @glennclose

Wczesne lata 

Urodziła się w Greenwich w Connecticut. Uczęszczała do prywatnej szkoły Choate Rosemary z internatem Hall Wallingford, a później do szkoły w Szwajcarii. 
Kiedy jej rodzice dołączyli do fundamentalistycznych ewangelików to sekta decydowała o każdym jej kroku - co może nosić, co wolno jej było mówić itp. Przez całe dzieciństwo wraz z bratem Alexandrem i dwiema siostrami Tiną i Jessie tułała się po siedzibach ewangelików rozsianych po całych Stanach i Europie. 

W 1965 roku założyła zespół muzyczny Up With People, który prowadziła ze współwyznawcami. Wtedy też wyszła za mąż za Wade'a. Po dwóch latach zbuntowała się, porzuciła męża i sektę i poszła na studia. W 1988 roku uzyskała licencjat z aktorstwa i antropologii w The College of William and Mary. 


Kariera 

Zadebiutowała na Broadwayu. Tam dostrzegł ją reżyser George Roy Hill i zaangażował do roli w filmie "Świat według Garpa". Wielokrotnie nominowano ją do Oscara - za film wymieniony wyżej, a także za "Wielki chłód" czy "Urodzonego sportowca". Zagrała w takich produkcjach jak "Niebezpieczne związki" czy "Fatalne zauroczenie". Najbardziej znana ze swojej roli w produkcji "101 dalmatyńczyków", gdzie wcielała się w postać Cruelli De Mon. 

Życie prywatne 

Była czterokrotnie mężatką. Pierwsze małżeństwo zawarła, kiedy była bardzo młoda i szybko się rozpadło. Drugim mężem Close był Cabot Wade, z którym była w latach 1969-1971. Była również żoną Jamesa Marlasa w latach 1984-1987. Ze związku z Johnem Starke ma córkę Annie Starke, która przyszła na świat w 1988 roku i również jest aktorką. Była również w związku ze Stevem Beersem, ale ich związek rozpadł się w 1999 roku. W latach 2006-2015 była żoną Davida Evansa Shawa, ale para rozwiodła się w 2015 roku. 


Glenn Close - najlepsze filmy i seriale 

Glenn Close jest jedną z najbardziej cenionych amerykańskich aktorek, która była aż siedmiokrotnie nominowana do Oscara. Co ciekawe, wychowywała się w sekcie fundamentalistycznych ewangelików. Gdy dorosła, postanowiła zerwać z sektą i rozpoczęła studia z aktorstwa i antropologii. Karierę rozpoczęła w wieku dwudziestu siedmiu lat występując w 1974 roku na Broadwayu w sztuce „Love for Love”. Wówczas została dostrzeżona przez reżysera George’a Roya Hilla, który zaproponował jej rolę w filmie „Świat według Garpa” z Robinem Williamsem. Aktorka przyjęła propozycję i w 1983 roku za swój filmowy debiut była nominowana do Oscara. Najważniejszym momentem w jej karierze był z kolei występ a dreszczowcu „Fatalne zauroczenie” z 1987 roku, w którym wystąpiła u boku Michaela Douglasa. Za stworzoną w filmie kreację była również nominowana do nagrody Akademii Filmowej. Międzynarodową sławę przyniosła jej także rola diabolicznej Cruelli De Mon w filmie „101 dalmatyńczyków”, który okazał się wielkim hitem Disneya.

1. „Fatalne zauroczenie”, reż. A. Lyne (1987)
2. „Niebezpieczne związki”, reż. S. Frears (1988)
3. „Żona”, reż. B. Runge (2017)
4. „101 dalmatyńczyków”, reż. S. Herek (1996)
5. „Albert Nobbs”, reż. R. Garcia (2011)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Babycall” czy „Planeta singli 2”. Na seans z całą rodziną polecamy z kolei zabawny animowany film „Gnomeo i Julia”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO