Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Gérard Depardieu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

wikimedia.org

Gérard Depardieu to francuski aktor filmowy i teatralny, a także telewizyjny. Właściciel winnic, producent wina i restaurator. Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Gérard Depardieu 

Pełne imię i nazwisko: Gérard Xavier Marcel Depardieu 
Data i miejsce urodzenia: 27 grudnia 1948, Chateauroux 
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: Elisabeth Guignot (1970-1996; rozwód) 
Dzieci: Guillaume (1971), Julie (1973), Roxanne (1992) 
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 130 kg 
Instagram: @gerarddepardieu

Wczesne lata 

Urodził się jako trzecie z sześciorga dzieci. Kiedy miał 12 lat często uciekał ze szkoły podstawowej, włóczył się, mieszkał nawet z prostytutkami, zarabiał na kradzionych samochodach i czarnorynkowych transakcjach, przez co trzy tygodnie spędził w więzieniu. W 1962 roku zdał egzamin końcowy w szkole powszechnej pod wezwaniem św. Dionizego w Chateauroux i odbył praktykę w drukarni Centre Presse. Żył z dorywczych prac, często zmieniając nazwiska. 


Kariera 

W 1965 roku wyprowadził się do Paryża, gdzie zdobywał doświadczenie teatralne z Charlesem Dullinem w National Theatre Populaire, a później pod kierunkiem Jeana-Laurenta Cocheta w Theatre Edouard VII. Debiutował na ekranie w filmie "Bikiniarz i koteczek". Zagrał również w takich produkcjach jak "Ostatnie metro", "Danton" czy "Wiek XX". Największą popularność przyniosła mu rola Obeliksa w filmowych adaptacjach komiksów. 

Życie prywatne 

W latach 1970-1996 był w związku małżeńskim z Elisabeth Guignot. Para miała dwójkę dzieci: Guillaume (1971, zmarł w 2008 roku w wyniku powikłania zapalenia płuc), a także Julie (1973). Z nieformalnego związku z modelką Karine Sillą ma również córkę Roxanne (1992). Był związany także m.in. z Carole Bouquer i Clementine Igou. 

W 1999 roku miał wypadek motocyklowy w Paryżu. Po przejściu zawału serca w 2000 roku poddał się zabiegowi wszczepienia bypassów. W 2006 roku ukazała się jego autobiografia - "Po prostu żyję! Rozmowy z Laurentem Neumannem". 

Zrzekł się francuskiego obywatelstwa z powodu wprowadzenia 75-procentowego podatku dla najbogatszych. W 2013 roku przyznano mu obywatelstwo rosyjskie. 


Gérard Depardieu – najlepsze filmy i seriale 

Gérard Depardieu jest jednym z najsłynniejszych francuskich aktorów. Sztuki aktorskiej zaczął się uczyć w 1965 roku w National Tehatre Populaire. Na ekranie zadebiutował w tym samym roku w filmie krótkometrażowym „Bikiniarz i koteczek”, w którym wcielił się w postać bikiniarza. Pierwsze uznanie krytyków przyniosła mu rola Jeana-Claude w komedii kryminalnej „Jaja” w reżyserii Bertranda Bliera. Niewątpliwie ważnym punktem w jego karierze był rok 1976 - Depardieu dostał wówczas angaż do filmu Bernardo Bertolucciego „Wiek XX”, w którym wystąpił u boku Roberta De Niro. Wielką popularność przyniosła mu szczególnie rola Obelixa w filmach z serii „Asterix i Obelix”. Aktor był wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród. W 1991 roku otrzymał nominację do Oscara za rolę w „Cyrano de Bergerac”. Za nią, a także za kreację w filmie „Jean de Florette”, był również nominowany do nagrody BAFTA. Gwiazdor jest laureatem Złotego Globu za rolę w „Zielonej karcie”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Gérarda Depardieu, które należą do najważniejszych w jego karierze.

1. „Zielona karta”, reż. P. Weir (1990)
2. „Człowiek w żelaznej masce”, reż. R. Wallace (1998)
3. „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, reż. A. Chabat (2002)
4. „Przyjaciel gangstera”, reż. F. Veber (2003)
5. „Moje popołudnia z Margueritte”, reż. J. Becker (2010)

Warto obejrzeć również inne produkcje z udziałem francuskiego aktora. Gorąco polecamy filmy „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” i „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Zachęcamy także do zapoznania się z komedią „Żona doskonała”, w której Depardieu wystąpił wraz z Catherine Deneuve.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO