Kim jest?

Gerard Butler – filmowy król Leonidas. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

flickr.com/Tabercil/CC BY-SA 2.0

Gerard Butler jest szkockim aktorem i producentem filmowym. Największą popularność przyniósł mu udział w takich głośnych produkcjach jak „300”, „Upiór w operze”, „Olimp w ogniu”, „P.S. Kocham cię”, „Brzydka prawda” czy „Rock’n’Rolla”. Za udział w tym pierwszym filmie był nominowany do Saturna oraz otrzymał Złoty Popcorn. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Gerard Butler

Pełne imię i nazwisko: Gerard James Butler
Data i miejsce urodzenia: 13 listopada 1969, Paisley, Szkocja
Zawód: aktor, producent, wokalista
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 188 cm
Waga: 102 kg
Instagram: @gerardbutler


Kariera

Gerard Butler kształcił się w szkockim Youth Theatre, a także studiował prawo i socjologię na Uniwersytecie w Glasgow. W trakcie studiów był wokalistą zespołu Speed. Po zakończeniu edukacji wyjechał do Los Angeles, gdzie w 1992 roku został statystą w filmie „Bodyguard” z Whitney Houston. Następnie rozpoczął staż w kancelarii prawniczej w Edynburgu, z którego został zwolniony, po czym przeprowadził się do Londynu. Tam w jednej z kawiarni został dostrzeżony przez aktora i reżysera Stevena Berkoffa, który zaproponował mu rolę w sztuce „Korolian”. Pierwszą ważną rolę otrzymał w 1997 roku w biograficznym dramacie historycznym „Jej Wysokość Pani Brown” z Judi Dench w roli głównej. Wkrótce zaczął występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Jutro nie umiera nigdy” (1997) czy „Attylla” (2001). Dużą popularność Butlerowi przyniosły filmy „Olimp w ogniu” (2013), „300” (2006) i „Prawo zemsty” (2009). Sukces odniosły również komedie romantyczne z jego udziałem, między innymi „P.S. Kocham cię” (2007) oraz „Brzydka prawda” (2009).

Życie prywatne

Gwiazdor spotykał się z wieloma znanymi kobietami, w tym z Rosario Dawson, Naomi Campbell, Jennifer Aniston, Lindsay Lohan, Cameron Diaz i Jessicą Biel.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO