Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Gary Sinise. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Gary Sinise to amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, który odgrywał rolę detektywa Taylora w "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Gary Sinise 

Pełne imię i nazwisko: Gary Alan Sinise 
Data i miejsce urodzenia: 17 marca 1955, Blue Island 
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: Moira Harris (żona od 1981-obecnie) 
Dzieci: McCanna Anthony, Ella, Sophie
Wzrost: 175 cm 
Waga: 70 kg 
Instagram: @garysiniseofficial

Wczesne lata

Urodził się w Blue Island, jako syn Mylles i Roberta L. Sinise'a. Uczył się w Glenbard West High School, Highland Park High School, a naukę kontynuował w Amherst College. Studiował na Illinois State University w Normal. 


Kariera

W 1974 roku, wraz z Terrym Kinneyem i Jeffem Perrym, założył Steppenwolf Theatre Company w Chicago, gdzie występowało wielu znanych aktorów. Tam też Sinise doskonalił swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie. Zadebiutował w "Dniu weselnym". Grał w takich produkcjach jak "Myszy i ludzie", "Forrest Gump" czy "Zielona mila". Jest również muzykiem. 

Życie prywatne 

Gary Sinise od 1981 roku jest mężem Moiry Harris. Para doczekała się trójki dzieci: McCanna Anthony'ego, Elli i Sophie. 


Gary Sinise - najlepsze filmy i seriale 

Gary Sinise należy do grona najpopularniejszych amerykańskich aktorów. W 1974 roku wraz z dwoma przyjaciółmi, Terrym Kinneyem i Jeffem Perrym, założył Steppenwolf Theatre Company w Chicago, na którego deskach występowały takie przyszłe sławy jak Ethan Hawke, John Malkovich czy Gary Cole. Podczas pracy w teatrze Sinise miał okazję doskonalić nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale również reżyserskie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1978 roku w czarnej komedii „Dzień weselny”, w której wystąpił u boku Mii Farrow i Carol Burnett. Niedługo później pojawił się w operze mydlanej „Knots Landing”. W 1983 roku zdobył nagrodę Obie Award za reżyserię sztuki „True West” z Johnem Malkovichem w roli głównej. Wkrótce obaj aktorzy otrzymali role w produkcji zatytułowanej „American Playhouse”. Przełom w karierze Sinise’a nastąpił w 1992 roku, gdy wyreżyserował oraz zagrał główną rolę w ekranizacji powieści Johna Steinbecka „Myszy i ludzie”. Największą sławę przyniósł mu jednak późniejszy występ w „Forreście Gumpie” z 1994 roku, w którym wcielił się w porucznika Dana Taylora.

1. „Forrest Gump”, reż. R. Zemeckis (1994)
2. „Myszy i ludzie”, reż. G. Sinise (1992)
3. „Apollo 13”, reż. R. Howard (1995)
4. „CSI: Kryminalne zagadki nowego Jorku” (2004 – 2013)
5. „Zielona mila”, reż. F. Darabont (1999)

Jeśli obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy, koniecznie zobaczcie kolejne świetne produkcje z udziałem Sinise'a, takie jak „Zabójcze umysły” czy „Okup”. Polecamy również film „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, w którym Gary Sinise wystąpił jako narrator.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO