Kim jest?

Fatboy Slim – guru muzyki elektronicznej. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Carlos Luna / Secretaria de Cultura CDMX/CC BY-SA 2.0

Fatboy Slim jest brytyjskim muzykiem, Dj-em i producentem muzycznym wykonującym muzykę elektroniczną. Uchodzi za prekursora gatunku big beat. Znany jest z takich przebojów jak „Praise You”, „Weapon of Choice”, „The Rockafeller Skank” czy „Right Here, Right Now”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Grammy. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Fatboy Slim

Pełne imię i nazwisko: Quentin Leo Cook
Data i miejsce urodzenia: 31 lipca 1963, London Borough of Bromley
Zawód: DJ, producent muzyczny
Partner: Philippa Watson (1986-1988), Zoe Ball (1999-2016)
Dzieci: Woody (2000), Nelly May Lois (2010)
Wzrost: 184 cm
Waga: 64 kg
Instagram: @officialfatboyslim


Kariera

Quentin Cook przed rozpoczęciem kariery DJ-a występował z różnymi zespołami, m.in. z Disque Attack i Stomping Pondfrogs, który założył wraz z poznanym w college’u Paulem Heatonem. W połowie lat 80. studiował politologię i socjologię na politechnice w Brighton, gdzie zaczął próbować swoich sił na scenie klubowej, jako DJ Quentox Cook oraz DJ Baptiste. Wkróce wraz z Heatonem założył grupę The Housemartins, o której zrobiło się głośno za sprawą singla „Happy Hour”. Następnie założył zespoły Beats International oraz Freak Power, z którym nagrał hit „Turn On Tune In Cop Out”. W 1995 roku Cook pod pseudonimem Pizzaman nagrał solowy album house’owy zawierający utwór „Hapiness”. Rok później przyjął pseudonim Fatboy Slim i wydał płytę „The Living Through Chemistry”, na której znalazł się hit „Everybody Needs 303”. W 1998 roku muzyk nagrał album „You’ve Come a Long Way, Baby” z singlami „The Rockafeller Skank” i „Praise You”, z których ostatni stał się przebojem w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu artysta wydał trzy kolejne albumy: „Halfway Between the Gutter and the Stars” (2000), „Palookaville” (2004) i „Here Lies Love” (2010).

Życie prywatne

DJ był dwukrotnie żonaty. W latach 1986-1988 był związany z Pilippą Watson, a w latach 1999-2016 z Zoe Ball. Z drugą żoną ma dójkę dzieci – syna Woody’ego (ur. 2000) oraz córkę Nelly May Lois (ur. 2010).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO