Kim jest?

Fabián Ruiz - pomocnik z Hiszpanii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

Fabián Ruiz (a właściwie Fabián Ruiz Peña) urodził się 3 kwietnia 1996 roku w Los Palacios y Villafranca. Jest hiszpańskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego pomocnika. Obecnie gra w reprezentacji Hiszpanii i włoskim SSC Napoli.

Wszystko o: Fabián Ruiz

Pełne imię i nazwisko: Fabián Ruiz Peña
Data i miejsce urodzenia: 3 kwietnia 1996 / Los Palacios y Villafranca
Zawód: piłkarz (pomocnik)
Dzieci: brak danych
Partnerka: Lulu
Wzrost: 189 cm
Waga: ok. 70 kg
Instagram: @fabianruiz52


Kariera

Fabián Ruiz już w wieku 8 lat trafił do szkółki Realu Betis, w którym przeszedł przez wiele szczebli juniorskich i ostatecznie w 2014 roku trafił do drużyny B. W 2014 został zawodnikiem pierwszego składu (sezon spędził też na wypożyczeniu w Elche CF). W 2018 zawodnikiem zainteresowały się większe europejskie kluby i ostatecznie trafił do włoskiego SSC Napoli, którego barwy reprezentuje do dziś. W barwach drużyny z Neapolu sięgnął po Puchar Włoch. Fabián Ruiz to także reprezentant Hiszpanii (w kadrze zadebiutował w 2019 roku). Obecnie uważany jest za jednego z najlepszych środkowych pomocników w lidze włoskiej i spekuluje się o jego transferze do mocniejszego klubu. Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na około 55 milionów euro.

Życie prywatne

O życiu prywatnym piłkarza wiadomo tak naprawdę bardzo niewiele. Media rozpisywały się między innymi o jego związku ze zjawiskowo piękną Lulu, z którą widziany był między innymi na Ibizie.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO