Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Ewan McGregor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

Ewan McGregor to brytyjski aktor, który urodził się w Szkocji, w Perth. Na swoim koncie ma wiele kultowych roli filmowych i serialowych. Jak dobrze znacie go prywatnie? 

Wszystko o: Ewan McGregor 

Pełne imię i nazwisko: Ewan Gordon McGregor 
Data i miejsce urodzenia: 31 marca 1971, Perth, Szkocja 
Zawód: aktor 
Partnerka: Eve Mavrakis (1995-2020; rozwód), Mary Elizabeth Winstead (żona od 2022-obecnie) 
Dzieci: Clara Mathilde (1996), Esther Rose (2001), Jamiyan (2001), Anouk (2011), Laurie (2021)
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 74 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Perth, w Szkocji. Jego rodzice byli nauczycielami. Ma starszego brata - Colina. Po ukończeniu szkoły Morrison's Academy w wieku 16 lat pracował jako asystent w Perth Theatre i uczył się na wydziale dramatu w Fife College w Kirkcaldy. Kiedy miał 18 lat, wyjechał do Londynu, aby studiować Guildhall Schoof od Music and Drama. 


Kariera 

Zaczynał, oczywiście, w rolach epizodycznych. Jego prawdziwym debiutem była rola w komediodramacie "Być człowiekiem". Grał w produkcjach takich jak "Emma", "Trainspotting" czy "Życie mniej zwyczajne". Na pewno wiele osób kojarzy go z roli jako Obi-Wan Kenobi w serii filmów "Gwiezdne wojny". Obecnie można go oglądać ponownie w tej roli w serialu Disneya. Wielokrotnie występował na okładkach magazynów, a niedawno wcielił się w rolę Roya Halstona Frowicka w serialu "Halston" na Netflix

Życie prywatne 

McGregor ożenił się z Eve Mavrakis w 1995 roku. Mają cztery córki - Clarę Mathilde (1996), Esther Rose (2001), a także dwie adoptowane - Jamiyan (2001) i Anouk (2011). W 2017 roku rozstał się ze swoją żoną i związał się z Mary Elizabeth Winstead, którą poznał na planie serialu "Fargo". W 2018 roku aktor złożył pozew o rozwód, który sfinalizowano w 2020 roku. W 2021 roku powitał na świecie swoje piąte dziecko - syna Lauriego - ze związku z Winstead. W 2022 roku wziął z nią ślub. 


Ewan McGregor - najlepsze filmy i seriale 

Ewan McGregor jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich aktorów. Urodził się i wychowywał w Szkocji, skąd w wieku osiemnastu lat przeniósł się do Londynu, żeby studiować dramat w Guildhall School of Music Drama. Niespełna pół roku po ukończeniu szkoły otrzymał główną rolę w serialu „Szminka na twoim kołnierzyku”. Zaczął również występować w takich serialach jak „Opowieści z krypty” czy „Ostry dyżur”. Wkrótce zaczął pojawiać się również na kinowym ekranie. Dwa lata po docenionej przez krytyków kreacji w „Płytkim grobie” z 1994 roku otrzymał angaż w głośnym „Trainspotting”. Udział w filmie otworzył mu drzwi do największych produkcji. Został dostrzeżony również przez Hollywood i otrzymał propozycję wystąpienia w filmie „Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo”, dzięki któremu zasłynął jako odtwórca postaci młodego Obi-Wana Kenobiego. W 2018 roku McGregor otrzymał Złoty Glob za rolę w serialu „Fargo”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, z którymi warto się zapoznać:

1. „Trainspotting”, reż. D. Boyle (1996)

W „Trainspotting” Ewan McGregor wcielił się w Marka Rentona, który nie zamierza prowadzić przyzwoitego życia. Od rodziny, kariery i domowego ciepła woli wieczne imprezy zakrapiane alkoholem i narkotykami. Na co dzień towarzyszą mu jego nietuzinkowi i zwariowani przyjaciele – Sick Boy, Begbie, Diane i Spud. Pewnego dnia jednak Renton postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i znowu stać się przykładnym obywatelem. Nie będzie to jednak proste, a jego przyjaciele zadbają o to, żeby nie wrócił na łono rodziny. Choćby uciekał przed nimi i się ukrywał, oni zawsze go odnajdą i wprowadzą chaos wszędzie tam, gdzie panował cień porządku. Czy uda mu się jeszcze wrócić do normalności?

2. „Moulin Rouge!”, reż. B. Luhrmann (2001)

„Moulin Rouge!” przedstawia historię gwiazdy słynnego paryskiego klubu Moulin Rouge, Satine. Jest ona piękną kurtyzaną, o której względy zabiega bogaty oraz wpływowy kiążę. Jej serce jest już jednak zajęte – kocha Christiana (Ewan McGregor), który jest ubogim poetą i oddaje się urokom dekadenckiego życia. Satine marzy wciąż, żeby stać się prawdziwą aktorką. Dowiaduje się o tym książę, który postanawia sfinansować wspaniałą rewię z jej udziałem. Bezwzględny mężczyzna w zamian żąda, żeby zakochana w Christianie tancerka stała się jego kochanką. Będzie musiała zdecydować, ile jest w stanie poświęcić dla spełnienia swoich marzeń.

3. „Doktor Sen”, reż. M. Flanagan (2019)

Akcja filmu „Doktor sen” rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w „Lśnieniu”. Danny Torrance wciąż próbuje zapomnieć o tym, co go spotkało w dzieciństwie. Codziennie pije próbując alkoholem ugasić swoje „lśnienie”, czyli paranormalne zdolności, przez które wpada w kłopoty. W tym samym czasie przez Stany Zjednoczone podróżuje grupa Rose Kapelusz, która żywi się mocami takich osób jak Danny. Wciąż słychać kolejne doniesienia o zaginięciach dzieci. Jedyną osobą, która może przerwać ten proceder, jest Abra Stone, która posiada wielką moc. Kontaktuje się z Dannym i wkrótce wspólnie przystępują do działania.

4. „Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”, reż. G. Lucas (2005)

W filmie „Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów” po latach wojen Klonów Sithowie postanawiają ujawnić tysiącletni spisek. Republika rozpada się i przeradza w złowrogie Imperium. Wkrótce spełniają się najgorsze obawy mistrza Jedi, Mace Windu. Aakin Skywalker postanawia przejść na ciemną stronę i przeobraża się w Dartha Vadera, żeby stać się nowym uczniem Imperatora. Dochodzi do pogromu Jedi, a Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) oraz Yoda muszą się ukrywać. Cała przyszłość Galaktyki spoczywa teraz w rękach dzieci Anakina - chłopca i dziewczynki.

5. „Ostatnia miłość na Ziemi”, reż. D. Mackenzie (2011)

„Ostatnia miłość na Ziemi” przedstawia wizję świata ogarniętego przez tajemniczą chorobę, przez którą ludzie tracą jeden ze swoich zmysłów. Epidemiolog Susan bada sprawę niedawno zwolnionego ze szpitala człowieka, który stracił węch. Wkrótce pojawia się coraz więcej takich przypadków i również Susan traci powonienie. W pewnym momencie spotyka Michaela, który jest szefem kuchni. Michael nie ukrywa, że jest nią zainteresowany, ale ona woli ostrożnie podchodzić do tej relacji. Zaczynają się jednak do siebie zbliżać, gdy choroba postępuje eliminując kolejne zmysły i zagrożone stają się dwa ostatnie z nich – wzrok oraz dotyk.

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem Ewana McGregora, gorąco polecamy zobaczyć „T2: Trainspotting” oraz „Wyspę”. Zachęcamy również do obejrzenia mocnego filmu wojennego „Helikopter w ogniu”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO