Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Ewa Kasprzyk - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partner, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Ewa Kasprzyk to polska aktorka, której największą popularność przyniosła rola Barbary Wolańskiej w filmach z serii „Kogel-mogel”. Gwiazda znana jest również z innych produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „Magda M.”. W 2001 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Bellissima”. Przez wiele lat była związana z Jerzym Berenatowiczem. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Ewa Kasprzyk

Pełne imię i nazwisko: Ewa Jadwiga Kasprzyk
Data i miejsce urodzenia: 1 stycznia 1957, Stargard Szczeciński
Zawód: aktorka
Partner: Jerzy Bernatowicz (rozwód w 2019)
Dzieci: Małgorzata Bernatowicz (1987)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @ewa.kasprzyk


Kariera

Ewa Kasprzyk w 1983 roku ukończyła PWST w Krakowie. Później związała się z gdańskim Teatrem Wybrzeże, w którym występowała do 2000 roku. Grała w przedstawieniach między innymi Kazimierza Kutza, Mikołaja Grabowskiego, Stanisława Różewicza oraz Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. W 2000 roku rozpoczęła pracę w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1985 roku, gdy otrzymała rolę Kwiryny w filmie „Dziewczęta z Nowolipek”. Wkrótce zaczęła grywać w produkcjach Romana Załuskiego, takich jak „Kogel-mogel” czy „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. W latach dziewięćdziesiątych zaczęła występować w serialach telewizyjnych, między innymi w „Radiu Romans” i „Złotopolskich”. Później pojawiała się również w „Magdzie M.” i „Codziennej 2 m. 3”. W 2015 roku wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym wraz z Janem Klimentem zajęła 4. miejsce.

Życie prywatne

Aktorka przez blisko trzydzieści sześć lat była związana z Jerzym Bernatowiczem. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2019 roku. W 1987 roku na świat przyszła ich córka, Małgorzata Berenatowicz.
Ewa Kasprzyk - genialna Barbara Wolańska. Najlepsze roleEwa Kasprzyk, a właściwie Ewa Jadwiga Kasprzyk, urodziła się 1 stycznia 1957 roku w Stargardzie Szczecińskim (dzisiaj Stargard). Jest absolwentką PWST w Krakowie z 1983 roku. Od 1983 roku jest związana z Teatrem Wybrzeże. Zadebiutowała w 1985 roku w filmie "Dziewczęta z Nowolipek". Najbardziej znana jest z wielu kreacji w filmach Romana Załuskiego m.in. "Kogel-Mogel" czy "Komedia małżeńska". Wcielała się w rolę Ilony Clark-Kowalskiej w serialu "Złotopolscy", za co pokochały ją miliony telewidzów. Na swoim koncie ma wiele wiele więcej charakterystycznych i pamiętnych ról. Zobaczcie jej najlepsze wcielenia serialowe i filmowe. Ewa Kasprzyk - najlepsze role

1. Kogel-mogel, reż. R. Załuski, 1988
2. Komedia małżeńska, reż. R. Załuski, 1993
3. Cudownie ocalony, reż. J. Zaorski, 2004
4. Kariera Nikosia Dyzmy, reż. J. Bromski, 2002
5. Magda M., reż. J. Borcuch, 2005

Zobaczcie ją także w produkcjach takich jak "Galimatias, czyli kogel-mogel II" oraz "Plagi Breslau".Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO