Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Emmanuel Macron kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia / CC license

Emmanuel Macron (a właściwie Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron) urodził się 21 grudnia 1977 roku w Amiens. Jest francuskim politykiem, urzędnikiem państwowym i bankowcem. Od 2017 roku jest prezydentem Republiki Francuskiej.

Wszystko o: Emmanuel Macron

Pełne imię i nazwisko: Emmanuel Macron
Data i miejsce urodzenia: 21 grudnia 1977 / Amiens
Zawód: polityk / bankowiec
Żona: Brigitte Macron (od 2007)
Dzieci: brak informacji
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @emmanuelmacron


Kariera

Emmanuel Macron jest absolwentem Instytutu Université de Paris X, Nauk Politycznych w Paryżu oraz École nationale d’administration. W swojej karierze przed prezydenturą zajmował się zarówno zagadnieniami ekonomicznymi, jak i polityką. W latach 2014-2016 pełnił funkcję ministra gospodarki, przemysłu i cyfryzacji Francji. Dd 14 maja 2017 Macron jest prezydentem Francji (w 2022 roku uzyskał reelekcję) oraz Współksięciem Andory (z urzędu). Na swoim koncie ma liczne odznaczenia, między innymi: Order Wielkiego Mistrza Legii Honorowej, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, Krzyż Wielki Orderu Białej Róży czy Order Słonia.

Życie prywatne

Jest synem profesora neurologii i lekarki. W 2007 roku poślubił Brigitte Macron, którą poznał w wieku 15 lat. Kobieta była nauczycielką w jego katolickim liceum.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO