Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Emma Watson - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partner, filmy

wikipedia.org

Emma Watson to brytyjska aktorka i modelka, której międzynarodową sławę przyniosła rola Hermiony Granger, w którą wcielała się w serii filmów o Harrym Potterze. Była twarzą marki Burberry, a w wieku piętnastu lat została najmłodszą aktorką, która trafiła na okładkę magazynu „Teen Vouge”. Co jakiś czas krążą plotki o jej bliskiej relacji z Tomem Feltonem. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Emma Watson

Pełne imię i nazwisko: Emma Charlotte Duerre Watson
Data i miejsce urodzenia: 15 kwietnia 1990, Paryż, Francja
Zawód: aktorka
Partner: Leo Alexander Robinton (2020-)
Dzieci: brak
Wzrost: 165 cm
Waga: 50 kg
Instagram: @emmawatson


Kariera

Emma Watson od dziecka pragnęła zostać aktorką i uczyła się śpiewu, tańca i aktorstwa w Stagecoach Theatre Arts. W wieku siedmiu lat zwyciężyła w konkursie poetyckim Daisy Pratt Poetry Competition. Gdy miała jedenaście lat otrzymała rolę Hermiony Granger w ekranizacji słynnej powieści autorstwa J. K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Watson wystąpiła później w kolejnych produkcjach z serii – w „Komnacie Tajemnic”, „Więźniu Azkabanu”, „Czarze Ognia”, „Zakonie Feniksa”, „Księciu Półkrwi” oraz „Insygniach Śmierci”. Rola przyjaciółki Harry’ego Pottera przyniosła jej międzynarodową sławę i otworzyła drzwi do innych kasowych produkcji, takich jak „Piękna i Bestia” czy „Bling Ring”. Gwiazda w 2004 roku zasiadała w jury przyznającym First Light Film Award. W 2009 roku została twarzą brytyjskiej marki Burberry.

Życie prywatne

Przez pewien czas pojawiały się plotki o związku aktorki z kolegą z planu „Harry’ego Pottera”, Tomem Feltonem. W 2020 roku Emma Watson zaczęła się spotykać z amerykańskim biznesmenem, Alexandrem Robintonem. Gwiazda jednak później powiedziała w wywiadzie, że „jest swoim własnym partnerem”.
Emma Watson – 5 najlepszych filmów z udziałem gwiazdyEmma Watson jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd na świecie. Już od najmłodszych lat marzyła o tym, żeby zostać aktorką i często występowała w szkolnych produkcjach. W wieku jedenastu lat wygrała casting na rolę Hermiony Granger w filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Aktorka, która przez następne lata występowała w kolejnych częściach serii o przygodach młodego czarodzieja, została dość trwale przypisana do swojej pierwszej roli. Z czasem udało jej się jednak nieco oddzielić od wizerunku filmowej rudej kujonki poprzez występy w innych produkcjach. Wybraliśmy pięć najciekawszych filmów z udziałem Emmy Watson, które pozwolą spojrzeć na jej dorobek z nieco innej perspektywy:

1. „Małe kobietki”, reż. G. Gerwig (2019)

Akcja filmu rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Ameryce. Przedstawia historię rodziny Marchów, którzy od pokoleń zamieszkują dom o nazwie Orchard House. Matka, której mąż wyruszył walczyć w wojnie secesyjnej, musi sama opiekować się czterema córkami, z których jedną – Meg – zagrała Emma Watson. Jej poglądy są dość nowoczesne jak na ową epokę – kobieta zachęca młode dziewczyny do podążania w życiu własną drogą. Wszystkie pozostawione sobie kobiety próbują możliwie ciekawie zapełnić ciężki czas oczekiwania na zakończenie wojny.2. „Piękna i bestia”, reż. B. Condon (2017)

Emma Watson w filmie wcieliła się w rolę mieszkanki francuskiej wioski. Młoda dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy zostaje uwięziony w pałacu okrutne bestii. Postanawia więc odnaleźć siedzibę potwora. Gdy tam trafia, proponuje mu swoje życie w zamian za życie ojca. Bestia zagadza się na ten układ. W ciągu pobytu w pałacu Bella ku swojemu zdziwieniu jest dobrze traktowana przez gospodarza. Co więcej, w swoich komnatach odnajduje mnóstwo zaczarowanych i niezwykłych przedmiotów. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy zrozpaczony ojciec podejmuje próbę uratowania córki i zwraca się o pomoc do niewłaściwych osób.

3. „Bling Rling”, reż. S. Coppola (2013)

Film „Bling Ring” został oparty na prawdziwej historii. Przedstawia losy grupy nastoletnich włamywaczy, którzy najbardziej na świecie pragną zbliżyć się do świata bogatych gwiazd. Nastolatkowie zakradają się do domów najsłynniejszych amerykańskich celebrytów, żeby móc pławić się w niedostępnym na co dzień luksusie. Za naruszanie cudzej prywatności spotkają ich jednak poważne konsekwencje. Emma Watson w filmie zagrała jedną z członkiń grupy Bling Ring, pewną siebie i pozbawioną skrupułów Nicki.4 „To już jest koniec”, reż. E. Goldberg, S. Rogen (2013)

Film przedstawia losy grupy przyjaciół, którzy zostali uwięzieni w domu po serii niespodziewanych i tragicznych wydarzeń, do których doszło w Los Angeles. Niewyjaśnione, apokaliptyczne zdarzenia zabierają ich przyjaciół, którzy razem z nimi brali wcześniej udział w szalonej imprezie. Zaistniałe okoliczności wystawią przyjaźń ocalałych na ciężką próbę – zaczną się spory o ostatnie krople wody czy kończące się zapasy żywności. W pewnym momencie przyjaciele będą musieli opuścić dom, żeby ratować własne życie. Przy okazji wiele się od siebie nauczą. Co ciekawe, Emma Watson w filmie zagrała samą siebie – gwiazdę, która przyszła na imprezę.

5. „Charlie”, reż. S. Chbosky (2012)

W filmie poznajemy historię nastoletniego Charliego, który jest uczniem pierwszej klasy liceum. Jest wyjątkowo nieśmiały, przez co nie zawiera łatwo znajomości i nie może dopasować się do żadnej grupy. Kontaktu z rówieśnikami nie ułatwiają mu także jego niecodzienne i dość odważne poglądy. Mało kto jednak wie, że chłopak wciąż zmaga się ze swoimi demonami – wspomnieniem samobójstwa przyjaciela, trudnymi relacjami w rodzinie czy narkotykami. Musi stawiać im czoła samotnie aż do czasu, gdy poznaje dwie niezwykłe osoby – Sam, zagraną przez Emmę Watson oraz Patricka.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO