Kim jest?

Emma Thompson - filmowa Niania. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

wikimedia.org

Emma Thompson to brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, scenarzystka i dwukrotna zdobywczyni Oscara. Najbardziej znana jest ze swoich ról w filmach takich jak "Niania" czy "Harry Potter". Na swoim koncie ma jednak dużo więcej charakterystycznych ról. Jak dobrze znasz Emmę Thompson? 

Wszystko o: Emma Thompson 

Pełne imię i nazwisko: Dame Emma Thomson 
Data i miejsce urodzenia: 15 kwietnia 1959, Londyn 
Zawód: aktorka, scenarzystka 
Partner: Kenneth Branagh (1989-1995; rozwód), Greg Wise (2003 - obecnie) 
Dzieci: Tindyebwa Agaba Wise, Gaia Romilly Wise 
Wzrost: 173 cm
Waga: ok. 63 kg 
Instagram: brak 


Kariera 

Emma Thomspon studiowała niegdyś literaturę angielską w Newnham College w Cambridge. Karierę aktorską zaczynała na deskach teatrów. Zadebiutowała w filmie "Henryk V" swego ówczesnego męża Kennetha Branagha. Sławę przyniosły jej jednak dopiero takie role jak "Okruchy dnia" czy "Powrót do Howards End". Zdobyła Oscara za kreację Margaret Schlegel, a drugą za scenariusz "Rozważnej i romantycznej". Grała również w takich filmach jak "Harry Potter" czy "Niania". Jest również autorką książek. 

Życie prywatne 

W 1989 roku wyszła za Kennetha Branagha. Rozwiedli się 6 lat później, a po ich rozwodzie wyszło na jaw, że Branagh miał romans z aktorką Heleną Bonham Carter. W 2003 roku poślubiła Grega Wise'a. Adoptowali dziecko - Tindyebwa Agabę. Mają również córkę - Gaię. 
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO