Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Emily Watson. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Emily Watson to brytyjska aktorka, która najbardziej znana jest ze swojej roli w produkcji "Przełamując fale" w reżyserii Larsa von Triera. Zobaczcie kim jest Emily Watson. 

Wszystko o: Emily Watson 

Pełne imię i nazwisko: Emily Anita Watson 
Data i miejsce urodzenia: 14 stycznia 1067, Islington, Londyn 
Zawód: aktorka 
Partner: Jack Waters (mąż; 1995-obecnie)
Dzieci: Juliet, Dylan 
Wzrost: 173 cm 
Waga: ok. 63 kg 
Instagram: brak


Życiorys

Watson próbowała trzykrotnie dostać się do szkoły aktorskiej. Mimo to w 1992 roku zaczęła pracę w prestiżowej Royal Shakespeare. W 1996 roku zadebiutowała w filmie "Przełamując fale". Ta produkcja przyniosła jej nawet nominację do Oscara. Zagrała także w takich produkcjach jak "Hilary i Jackie", "Czerwony smok" czy "Peter Sellers: Życie i śmierć". 

Życie prywatne 

Od 1995 roku jest związana z Jackiem Watersem. Para ma dwójkę dzieci: Juliet i Dylana. 


Emily Watson - najlepsze filmy i seriale 

Emily Watson jest jedną z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek. Co ciekawe, próbowała trzykrotnie dostać się do szkoły aktorskiej. Wkrótce udało jej się spełnić swoje marzenia i w 1992 roku rozpoczęła pracę w prestiżowej Royal Shakespeare Company. W 1996 roku Lars von Trier zaproponował jej rolę w filmie „Przełamując fale”, którą wcześniej odrzuciła Helena Bonham Carter. W ten sposób aktorka zadebiutowała na dużym ekranie wcielając się w rolę Bess McNeill. Za stworzoną w filmie kreację była nominowana do Oscara. Kolejny ważny moment w jej karierze nadszedł w 1998 roku, gdy otrzymała angaż w filmie „Hilary i Jackie”. Rola w filmie przyniosła jej kolejną nominację do Oscara, a także otworzyła przed nią drzwi do kolejnych hollywoodzkich produkcji. Wkróce aktorka wystąpiła w takich kinowych hitach jak „Gosford Park” czy „Czerwony smok”. W 2004 roku Watson była nominowana do Złotego Globu za rolę żony tytułowego bohatera w filmie „Peter Sellers: Życie i śmierć”. W 2012 roku otrzymała nagrodę BAFTA za udział w serialu „U boku oskarżonego”.

1. „Przełamując fale”, reż. L. Von Trier (1996)
2. „Czerwony smok”, reż. B. Ratner (2002)
3. „Złodziejka książek”, reż. B. Percival (2013)
4. „Equilibrium”, reż. K. Wimmer (2002)
5. „Teoria wszystkiego”, reż. J. Marsh (2014)

Osobom, które zdążyły już obejrzeć wszystkie zaproponowane przez nas filmy, polecamy kolejne produkcje z udziałem Emily Watson – nagradzany serial „Czarnobyl” oraz „Everest”. Warto również obejrzeć poruszający dramat „Czas wojny”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO