Kim jest?

Emily Blunt - filmowa "Dziewczyna z pociągu". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

flickr.com

Emily Blunt jest brytyjską aktorką, która zdobyła liczne nagrody m.in. Złoty Glob. Wielokrotnie była również nominowana m.in. przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Od 2010 jest żoną aktorka oraz reżysera polskiego pochodzenia.

Kim jest Emily Blunt?

Pełne imię i nazwisko: Emily Olivia Leah Blunt
Data i miejsce narodzenia: 23 lutego 1983, Londyn
Partner: John Krasinski (mąż od 2010 – obecnie)
Dzieci: Hazel (2014), Violet (2016)
Wzrost: 171 cm
Waga: ok. 51 kg
Instagram: brak

Młodość

Urodziła się w Wandsworth, w Londynie. Jest drugim z czwórki dzieci adwokata Olivera i jego żony Joanny – nauczycielki i byłej aktorki. Ma dwie siostry Felicity i Susannah, a także brata Sebastiana. Pomiędzy 7, a 14. rokiem życia miała problemy z jąkaniem, a aktorstwo miało jej pomóc wyeliminować ten problem. W wieku 16. lat dostała się do Hurtwood House w Dorking i tam właśnie odkryto jej talent aktorski. W 2000 roku zagrała rolę Maddy w musicalu „Bliss”.


Kariera

W 2001 roku wystąpiła w sztuce „The Royal Family”. W kinie z kolei zadebiutowała rolą w filmie „Boudica”. Występowała również w filmie telewizyjnym „Krwawy tytan – Henryk VIII”.
W 2004 roku wystąpiła w filmie reżyserii Pawła Pawlikowskiego „Lato miłości”.
W 2006 roku pojawiła się w filmie „Diabeł ubiera się u Prady” - rola ta zagwarantowała jej wielką popularność. Wystąpiła również w takich filmach jak „Podróże Guliwera”, „Zrywa się wiatr”, „Dziewczyna z pociągu” czy „Ciche miejsce”.

Życie prywatne

W latach 2005-2008 spotykała się z piosenkarzem Michael’em Buble. Para mieszkała razem w domu, w Vancouver. W listopadzie 2008 roku zaczęła spotykać się z aktorem Johnem Krasinskim. Rok później para się zaręczyła, a w 2010 roku pobrali się w Como, we Włoszech. W 2014 roku na świat przyszła ich pierwsza córka – Hazel. Dwa lata później urodziła się Violet.
W 2015 roku przyznano jej obywatelstwo amerykańskie.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO