Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Elliot Page - transpłciowy aktor. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, partnerka, Instagram. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Instagram: @elliotpage

Elliot Page to kanadyjski aktor i producent filmowy. Wystepował w różnych rolach kobiecych m.in. w filmach "Incepcja" czy "Zakochani w Rzymie". Sprawdźcie, kim dokładnie jest i jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Elliot Page 

Urodzony jako: Ellen Grace Philpotts-Page 
Data i miejsce urodzenia: 21 lutego 1987, Halifax 
Zawód: aktor 
Wzrost: 155 cm 
Waga: ok. 48 kg 
Partnerka: Emma Portner (2018-2022; rozwód)
Dzieci: brak 
Instagram: @elliotpage

Wczesne życie

Urodził się 21 lutego 1987 roku w Halifax. Przy porodzie przypisano mu płeć żeńską, więc znany był jako Ellen Page. Uczęszczał do Halifax Grammar School, a także, przez pewien czas, w Queen Elizabeth High School. 


Kariera 

Pierwszy raz pojawił się w 1997 roku. Grał w wielu popularnych filmach (gdzie grał role kobiece) m.in. "Pułapka" czy "Juno", za co został nominowany do Oscara. Na swoim koncie ma jednak znacznie więcej produkcji np. "Zakochani w Rzymie" czy "Incepcja". 

Życie prywatne 

Page prowadzi wegański styl życia. Jest ateistą. W 2014 roku Page, który wówczas jeszcze był kobietą, dokonał coming outu jako lesbijka. W 2020 roku dokonał coming outu jako osoba transpłciowa i ujawnił swoje nowe imię - Elliot. Pojawił się na okładce magazynu Time w 2021 roku, co czyno go pierwszym otwarcie transpłciowym mężczyzną, który tego dokonał. W 2018 roku Page ogłosił, że on i tancerka Emma Portner wzięli ślub. Para rozstała się w 2020 roku, a w 2021 roku, po roku życia w separacji, sfinalizowano rozwód. 


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO