Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Elisabeth Moss kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Elisabeth Moss to amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, która zdobyła m.in. dwa Złote Globy. Doskonale znana jest ze swojej roli w serialu "Opowieść podręcznej". Zobaczcie jednak, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Elisabeth Moss 

Data i miejsce urodzenia: 24 lipca 1982, Los Angeles 
Zawód: aktorka 
Partner: Fred Armisen (2008-2011; rozwód), Adam Arkapaw (2012-2015; rozstanie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: @elisabethmossofficial


Życiorys

Aktorka ma podwójne obywatelstwo - brytyjskie i amerykańskie. W latacj 2007-2015 występowała w jednej z głównych ról w serialu "Mad Men". Grała również w takiej produkcji jak "Top of the Lake". Nie da się jednak ukryć, że wiele osób poznało ją dzięki serialowi "Opowieść podręcznej". Grała również w produkcji "Niewidzialny człowiek". 

W 2008 roku poznała Freda Armisena, za którego wyszła w 2009 roku. W 2010 roku doszło do separacji, a w 2011 roku sfinalizowali rozwód. Moss jest scjentolożką i feministką. 
Elisabeth Moss - nie tylko Opowieść Podręcznej. Jej najlepsze roleElisabeth Singleton Moss urodziła się 24 lipca 1982 roku. Jest amerykańską aktorką. Studiowała aktorstwo w Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku. Zaczęła grać w latach 90. i od razu zaczęła być rozpoznawalna dzięki roli w "Prezydenckim pokerze". W serialu "Mad Men" wcielała się w postać sekretarki, która została copywriterką. To właśnie pozwoliło jej rozwinąć swoją karierę. Gra główną rolę w serialu "Opowieść podręcznej", a w 2020 roku zagrała w "Niewidzialnym człowieku". Została wyróżniona nagrodami Primetime Emmy i Złotymi Globami. Zobaczcie jej najlepsze role. Elisabeth Moss - najlepsze role 

1. Opowieść podręcznej, reż. B. Miller, 2017
2. Mad Men, reż. M. Weiner, 2007-2015
3. Niewidzialny człowiek, reż. L. Whannell, 2020
4. To my, reż. J. Peele, 2019
5. Królowe zbrodni, reż. A. Berloff, 2019

Jeśli mało wam filmów z Elisabeth Moss - możecie również zobaczyć ją w "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" oraz w "Przerwanej lekcji muzyki". Grała również genialną rolę w "The Square". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO