Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Élisabeth Borne kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Andrea Adriani European Union 2022

Élisabeth Borne urodziła się 18 kwietnia 1961 w Paryżu. Jest francuską inżynier i urzędniczką państwową. Była wieloletnią francuską minister, a od 2022 roku pełni funkcję premiera tego kraju.

Wszystko o: Élisabeth Borne

Pełne imię i nazwisko: Élisabeth Borne
Data i miejsce urodzenia: 18 kwietnia 1961 / Paryż
Zawód: polityk / inżynier
Mąż: Olivier Allix (są po rozwodzie)
Dzieci: syn Nathan
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @elisabeth_borne


Kariera

Élisabeth Borne ukończyła École polytechnique oraz École nationale des ponts et chaussées. W trakcie swojej politycznej kariery pełniła między innymi funkcje prefekta regionu Poitou-Charentes, dyrektora gabinetu minister Ségolène Royal czy prezesa Régie autonome des transports parisiens. Była także członkinią Partii Socjalistycznej i ugrupowania LREM, które później przekształcone zostało na Renaissance. W latach 2017-2019 pełniła funkcję ministra do spraw transportu, w latach 2019-2020 ministra do spraw transportu przy ministrze ekologii, a w latach 2020-2022 Élisabeth Borne była ministrem do spraw pracy. Od 2022 roku sprawuje funkcję premiera Francji.

Życie prywatne

O życiu prywatnym Élisabeth Borne. W mediach zagranicznych znaleźć można informację, że jej mężem był Olivier Allix, ale ich związek nie przetrwał próby czasu i para się rozwiodła. Mają syna Nathana.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO