Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zespół Effect – historia, członkowie, nagrody, utwory, płyty. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

instagram.com/@effectowni

Effect to polski zespół wykonujący muzykę disco polo. Jego liderem i wokalistą jest Marek Biedrzycki, który założył go wraz ze swoimi braćmi, Krzysztofem i Piotrem. Obecnie należą do niego również dwaj tancerze – Daniel oraz Dawid. Grupa znana jest z takich utworów jak „Uciekam od żony”, „Książę”, „Bananowe Skóry”, „Adam i Ewa” czy „Ubranie na podłodze”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Effect

Data i miejsce założenia: 2006, Polska
Gatunek: disco polo
Członkowie: Marek Biedrzycki (wokal), Dawid (taniec), Daniel (taniec)
Instagram: @effectowni


Historia

Zespół Effect został założony w 2006 roku przez wokalistę Marka Biedrzyckiego. W jego skład wchodzili wówczas również jego młodsi bracia, Krzysztof i Piotr Biedrzyccy. Bracia już w dzieciństwie zaczęli interesować się muzyką. O grupie zrobiło się naprawdę głośno w 2011 roku, gdy muzycy na swoim kanale na YouTube opublikowali teledysk do utworu „Nie mów nie (Ruda jest moja)”. W tym samym roku zespół pojawił się na Disco Hit Festival Kobylnica, na którym wystąpił z piosenką „Jestem kawalerem” i gdzie miał możliwość zaprezentowania się na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Boys czy Bayer Full. Również w 2011 roku ukazał się kolejny teledysk grupy do utworu „Ubranie na podłodze”. Rok później Biedrzycki został zaproszony do programu „Gwiazdy Polo TV”. Wkrótce zespół nagrał klip do piosenki „Uciekam od żony (weź ogarnij się)", który stał się prawdziwym hitem. W 2017 roku w składzie zespołu zaszły zmiany i dołączyli do niego dwaj tancerze – Daniel oraz Dawid.

Płyty

Effect nagrał takie płyty jak „Żono jak Bardzo Cię kocham” (2010) i „Tacy jak My” (2016). Ich debiutancki utwór „Szalona dziewczyna” ukazał się na płycie „Disco Polo New Hits vol. 3”.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO