Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Edyta Olszówka - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, kariera

AKPA

Edyta Olszówka to polska aktorka filmowa i teatralna, która najbardziej jest znana jako postrzelona przyjaciółka głównej bohaterki w serialu „Przepis na życie”. Ale na jej koncie jest wiele innych ról. Jak dobrze ją znacie?

Wszystko o: Edyta Olszówka 

Data i miejsce urodzenia: 15 grudnia 1971, Lubin 
Zawód: aktorka 
Partner: Piotr Machalica (rozstanie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 167 cm 
Waga: ok. 53 kg 
Instagram: brak 

Młodość 

Po maturze w II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie złożyła dokumenty na filologię hiszpańską, a także do łódzkiej Szkoły Filmowej. To właśnie tu się dostała i w 1994 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim. 

 


Kariera 

Zadebiutowała w 1993 roku, występując w II Konkursie Teatrów Ogródkowych. Druga nagroda za „Spacerek przed snem” otworzyła przed nią wrota do Teatru TV. Głównie gra w teatrach - gościnnie w różnych miastach. Zagrała między innymi w filmach „Lejdis”, „Psy” czy „Spis cudzołożnic”. Pojawiała się również w wielu serialach, takich jak „40-latek - 20 lat później” czy „Przepis na życie”. Od 2014 jest w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. 

Życie prywatne 

Przez kilka lat związana była z aktorem Piotrem Machalicą. Obecnie mówi się, że jest związana z Grzegorzem Małeckim, ale ani aktor, ani aktorka tego nie potwierdzili. 
Edyta Olszówka - gwiazda Strefy ciszy. Najlepsze roleEdyta Olszówka urodziła się 15 grudnia 1971 roku w Lubinie. W 1994 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Związała się z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 roku w produkcji "Psy". Na swoim koncie ma role w takich filmach i serialach jak "Ekstradycja", "Zakochani", "Dom niespokojnej starości" czy "Śluby panieńskie". W 1999 roku została wyróżniona francuską nagrodą Festival du Film D'Aventures Valenciennes za rolę Ileany w filmie "Elvis i Marilyn" Armando Manniego. Zobaczcie jej najlepsze wcielenia serialowe i filmowe. Edyta Olszówka - najlepsze role 

1. Plan B, reż. K. Dębka, 2018
2. Strefa ciszy, reż. K. Lang, 2000
3. Przepis na życie, reż. M. Rogalski, Ł. Wiśniewski, 2011-2013
4. Aż po sufit!, reż. B. Konopka, J. Kolberger, 2015
5. Lejdis, reż. T. Konecki, 2008

Zobaczcie ją także w produkcjach takich jak "Gry rodzinne" oraz "Cisza". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO