Kim jest?

Edyta Jungowska – Bożenka z Na dobre i na złe. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Edyta Jungowska jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Największą popularność przyniosły jej role w takich produkcjach jak „Na dobre i na złe”, „Ciało”, „Ja wam pokażę!”, „Sto minut wakacji” czy „Jestem”. Za występ w tym ostatnim filmie była nominowana do Orła. W 2004 roku jej odcisk dłoni został umieszczony w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Edyta Jungowska

Pełne imię i nazwisko: Edyta Romana Jungowska
Data i miejsce urodzenia: 1 lutego 1966, Warszawa
Zajęcie: aktorka
Partner: Rafał Sabara
Dzieci: Wiktor (1994)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Edyta Jungowska w 1989 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Rok później wcieliła się w postać Panny Maliczewskiej w reżyserowanym przez Adama Hanuszkiewicza spektaklu „Zapolska, Zapolska”. Wkrótce zadebiutowała w Teatrze Telewizji rolą Konstancji Weber w sztuce „Amadeusz” - w ciągu kolejnych lat aktorka zagrała niemal trzydzieści ról w Teatrze Telewizji. W 1983 roku otrzymała pierwszą rolę w serialu telewizyjnym „Szaleństwa panny Ewy”. W latach 1995-2000 występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. W 2000 roku otrzymała rolę Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”, w którym grała do 2012 roku. Aktorka występowała również w programie dla dzieci „Ala i As”. W 2006 roku była nominowana do Orła za udział w filmie „Jestem”. Od 2010 roku jest właścicielką wydawnictwa Jung-off-ska zajmującego się wydawaniem książek dla dzieci i młodzieży oraz audiobooków.

Życie prywatne

Aktorka ma syna Wiktora, który przyszedł na świat w 1994 roku. Obecnie jest związana z aktorem i reżyserem, Rafałem Sabarą.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO