Kim jest?

Edward Miszczak – współtwórca radia RMF FM. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Edward Miszczak jest polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Należy do grona twórców radia RMF FM. Obecnie obejmuje stanowisko dyrektora programowego TVN. Prowadził między innymi takie programy jak „Cela”, „Radio, Muzyka, Fakty” i „Urzekła mnie twoja historia”. Od pewnego czasu jest zaręczony z aktorką, Anną Cieślak. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Edward Miszczak

Data i miejsce urodzenia: 18 marca 1955, Jasło
Zawód: dziennikarz
Partner: Anna Cieślak (2020-)
Dzieci: Szymon, Szczepan
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Edward Miszczak ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas studiów pracował w radiu studenckim. Następnie związał się z Radiem Kraków, gdzie początkowo pracował w dziale sportowym jako prowadzący audycji „Czwartek medyczny”. Zajmował się również tworzeniem reportaży poświęconych tematyce sybirackiej i katyńskiej. W 1989 wraz ze Stanisławem Tyczyńskim opracowywał klipy wyborcze dla Komitetu Obywatelskiego. W 1990 roku współtworzył radio RMF FM, w którym najpierw był dyrektorem anteny, a później wiceprezesem zarządu radia. Prowadził tam program „Radio, Muzyka, Fakty”. W 1997 roku nawiązał współpracę z TVN, a rok późnej objął stanowisko dyrektora programowego stacji. Był również wiceprezesem zarządu TVN oraz prowadził programy „Cela nr”, „Cela” i „Urzekła mnie twoja historia”. Wystąpił gościnnie w serialu „Czas honoru – Powstanie”.

Życie prywatne

Dziennikarz był w związku małżeńskim z Małgorzatą, która zmarła w 2019 roku. Ma z nią dwóch synów, Szczepana i Szymona. Od 2020 roku jest zaręczony z Anną Cieślak.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO