Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Dries Mertens kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / soccer.ru

Dries Mertens urodził się 6 maja 1987 w Leuven. Jest belgijskim piłkarzem, który występuje na pozycji napastnika lub pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy klubu Galatasaray Stambuł.

Wszystko o: Dries Mertens

Imię i nazwisko: Dries Mertens
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 24 kwietnia 1987 / Sint-Niklaas
Wzrost: 169 cm
Waga: 61 kg
Żona: Katrin Kerkhofs (od 2015)
Dzieci: syn
Instagram: @driesmertens


Kariera

Dries Mertens swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w belgijskim KAA Gent, skąd był wypożyczany do Aalst i AGOVV, a do tej drużyny odszedł nawet na zasadach definitywnego transferu. Dobre występy przełożyły się na transfer do Holandii, gdzie Mertens reprezentował barwy klubów FC Utrecht i PSV Eindhoven. W 2013 roku Belg przeniósł się do Włoch, gdzie został zawodnikiem SSC Napoli. To właśnie we Włoszech zrobił największą karierę, a klub z Neapolu reprezentował do 2022 roku. Wówczas to postanowił zmienić otoczenie i przeniósł się do tureckiego Galatasaray Stambuł. Mertens występuje także w reprezentacji Belgii, w której zadebiutował w 2011 roku. Jest jednym z zawodników, którzy mogą pochwalić się największą liczbą występów w reprezentacji Czerwonych Diabłów.

Życie prywatne

Zawodnik dość chętnie dzieli się w mediach społecznościowych informacjami ze swojego życia prywatnego. Wiadomo między innymi, że jego żoną od 2015 roku jest Katrin Kerkhofs, a w 2022 roku Belg doczekał się syna.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO