Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Donyell Malen kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia / CC license

Donyell Malen urodził się 19 stycznia 1999 roku w Wieringen. Jest holenderskim piłkarzem surinamskiego pochodzenia, który występuje na pozycji napastnika w niemieckim klubie Borussia Dortmund i reprezentacji Holandii.

Wszystko o: Donyell Malen

Imię i nazwisko: Donyell Malen
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 19 stycznia 1999 / Wieringen
Wzrost: 176 cm
Waga: 68 kg
Partnerka: Delisha Chanayla
Instagram: @donyellmalen


Kariera

Pierwszym poważnym klubem w juniorskiej karierze Donyella Malena był amsterdamski Ajax, z którego przeniósł się nawet do młodzieżowej drużyny Arsenalu Londyn. W 2017 roku wrócił jednak do Holandii, gdzie został zawodnikiem PSV Eindhoven (z klubem tym udało mu się zdobyć Mistrzostwo Holandii). W 2021 po napastnika z Holandii sięgnął niemiecki klub Borussia Dortmund. Donyell Malen to także reprezentant Holandii, a w kadrze swojego kraju zadebiutował w 2019 roku (wcześniej grał w drużynach młodzieżowych). Obecnie wyceniany jest na około 20 milionów euro.

Życie prywatne

O życiu prywatnym holenderskiego piłkarza wiadomo niewiele. W mediach znaleźć można informacje, że jego żoną jest Delisha Chanayla.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO