Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Dermot Mulroney. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale


Materiały promocyjne filmu

Dermot Mulroney to amerykański aktor, reżyser, producent filmowy i telewizyjny, ale także muzyk. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Dermot Mulroney 

Data i miejsce urodzenia: 31 października 1963, Alexandria, Wirginia 
Zawód: aktor, muzyk, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: Catherine Keener (1990-2007; rozwód), Tharita Cesaroni (2008-obecnie)
Dzieci: Clyde (1999), Mabel Ray, Sally 
Wzrost: 177 cm
Waga: ok. 70 kg
Instagram: brak

Wczesne lata 

Dorastał z młodszą siostrą Moirą i trzema braćmi - dwoma starszymi Conorem i Seanem i młodszym Kieranem. Już w szkole często występował w przedstawieniach. W 1981 roku ukończył T. C. Williams High School w Alexandria. W 1985 roku z kolei odebrał dyplom ukończenia wydziału filmowo-teatralno-muzycznego w School of Speech przy Northwestern University w Chicago. 


Kariera 

Początkowo grał tylko w teatrze. Na mały ekran trafił w 1986 roku do produkcji "Grzech niewinności". Początkowo długo grał role epizodyczne, aż w 1988 roku zagrał w "Młodych strzelbach". To otworzyło przed nim wiele nowych możliwości. Zagrał w produkcjach takich jak "Psychopata", "Mój chłopak się żeni", "Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia" czy "Przyjaciele". Zobaczcie więcej o jego karierze w zakładce "najlepsze filmy i seriale", która znajduje się poniżej. 

Życie prywatne 

W latach 1990-2007 był w związku małżeńskim z Catherine Keener. Para ma syna - Clyde'a. W 2008 roku wziął ślub z Tharitą Cesaroni, z którą ma dwie córki: Mabel Ray i Sally. 


Dermot Mulroney - najlepsze filmy i seriale

Dermot Mulroney urodził się 31 października 1963 roku w Alexandrii, w stanie Wirginia. Tam też dorastał i uczęszczał do Maury Elementary School. Już jako dziecko interesował się aktorstwem - często grał w szkolnych przedstawieniach. W 1981 roku ukończył szkołę średnią, a później Uniwersytet Północno-Zachodni w Chicago. Zadebiutował w filmie telewizyjnym "Sin of Innocence" w 1986 roku. Najbardziej znany ze swoich ról w "Dokąd zawiedzie cię dzień" czy "Skrawki życia". Gościnnie pojawił się również w jednym z najpopularniejszych seriali - "Przyjaciele". Zobaczcie jego najlepsze role.  

1. Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia, reż. C. Kilner, 2005
2. Sierpień w hrabstwie Osage, reż. J. Wells, 2013
3. Twarda sztuka, reż. G. Marshall, 2007
4. Mój chłopak się żeni, reż. P.J. Hogan, 1997
5. Psychopata, reż. J. Amiel, 1996

Zobaczcie go także w produkcjach takich jak "Przyjaciele" oraz "Jobs". 

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO