Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Demi Moore - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, mąż, dzieci

wikipedia.org

Demi Moore jest amerykańską aktorką, a także producentką i reżyserką filmową oraz telewizyjną. Niegdyś była również modelką. Największą popularność przyniosła jej rola w filmie „Uwierz w ducha”, w którym wystąpiła wraz z Patrickiem Swayze. Wiecie wszystko na jej temat?

Wszystko o: Demi Moore

Data i miejsce urodzenia: 11 listopada 1962, Roswell, USA
Zawód: aktorka
Partner: Fredd Moore (1980-1985), Bruce Willis (1987-2000), Ashton Kutcher (2005-2013)
Dzieci: Rumer Willis (1988), Tallulah Belle Willis (1994), Scout LaRue Willis (1991)
Wzrost: 165 cm
Waga: 54 kg
Instagram: @demimoore


Kariera

Demi Moore już w wieku 16 lat zaczęła pracować jako modelka. Wkrótce, za namową przyjaciółki i aktorki Nastasji Kinski, rozpoczęła karierę aktorską. Na ekranie zadebiutowała w 1981 roku w dramacie „Wybór”, a niedługo później zaczęła występować w operze mydlanej „Szpital miejski”. Z czasem zaczęła otrzymywać coraz większe role w produkcjach filmowych, takich jak „To cholerne Rio” czy „Ognie św. Elma”. Przełomowy dla jej kariery okazał się 1990 rok, w którym otrzymała angaż w melodramacie „Uwierz w ducha” z Patrickiem Swayze i Whoopi Goldberg. Za występ w filmie Moore była nominowana do Złotego Globu. Co ciekawe, w 1986 roku znalazła się w rankingu 50 najpiękniejszych ludzi świata magazynu „People”.

Życie prywatne

Gwiazda w 1979 roku poznała autora tekstów piosenek Freddy’ego Moore’a, za którego wyszła rok później. W 1985 roku para rozwiodła się. W 1987 roku Demi Moore wzięła ślub z Brucem Willisem. Małżeństwo doczekało się trzech córek: Rumer, Scout LaRue i Tallulah Belle. W 2000 roku związek aktorów rozpadł się i ogłoszono informację o rozwodzie. Pięć lat później aktorka poślubiła młodszego o 16 lat aktora Ashtona Kutchera. Ich małżeństwo również nie przetrwało próby czasu i para rozwiodła się w 2013 roku.
Demi Moore – najlepsze filmy z udziałem aktorki. To trzeba zobaczyć!Demi Moore należy do grona najbardziej znanych amerykańskich aktorek. Karierę rozpoczęła już w wieku szesnastu lat, gdy porzuciła szkołę w Los Angeles i zaczęła pracować jako modelka. Wkrótce za namową koleżanki, aktorki Nastassji Kinski, postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Przed kamerami zadebiutowała w dramacie „Wybór” z 1981 roku. Niedługo później zaczęła występować w operze mydlanej „Szpital miejski”. Z czasem zaczęła otrzymywać coraz większe role w produkcjach filmowych, takich jak „To cholerne Rio” (1984) czy „Ognie św. Elma” (1985). Kolejną ważną produkcją, w której zagrała, była komedia kryminalna „Nie jesteśmy aniołami” z 1989 roku, w której Moore wystąpiła u boku Roberta De Niro i Seana Penna. Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił w 1990 roku, kiedy dostała rolę w melodramacie „Uwierz ducha” z Patrickiem Swayze i Whoopi Goldberg. Film okazał się wielkim sukcesem, a aktorka za swoją rolę została nagrodzona Saturnem i otrzymała nominację do Złotego Globu. Do tej statuetki była ponownie nominowana w 1997 roku za rolę w filmie „Gdyby ściany mogły mówić”.Demi Moore - najlepsze filmy

1. „Uwierz w ducha”, reż. J. Zucker (1990)

2. „Ludzie honoru”, reż. R. Reiner (1992)

3. „Niemoralna propozycja”, reż. A. Lyne (1993)

4. „G.I. Jane”, reż. R. Scott (1997)

5. „Mr. Brooks”, reż. B. A. Evans (2007)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas produkcje? W takim razie koniecznie obejrzyjcie trzymający w napięciu film akcji „Ze wszystkich sił”. Z kolei osobom spragnionym porządnej dawki humoru polecamy zabawne komedie „Spódnice w górę!” i „Wakacje Mikołajka”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO