Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

David Tennant. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

David Tennant to brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Znany najbardziej ze swojej roli w serialu "Doktor Who". Ale ma do opowiedzenia o sobie znacznie więcej - zobaczcie kim jest

Wszystko o: David Tennant 

Pełne imię i nazwisko: David John McDonald 
Data i miejsce urodzenia: 18 kwietnia 1971, Bathgate, Szkocja 
Zawód: aktor 
Partnerka: Georgia Tennant (żona 2011-obecnie)
Dzieci: Tyler Peter (2002; adoptowany syn Tennanta), Olive (2011), Wilfred (2013), Doris (2015), Birdie (2019)
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Wychowywał się w Ralston w Renfrewshire i kształcił się w Ralston Primary i Paisley Grammar School. Występował w teatrze w szkole podstawowej i średniej. Wykształcenie aktorskie zdobywał w Royal Scottish Academy Music and Drama. Od dziecka wiedział, że zostanie aktorem. 


Kariera 

Po odkryciu, że jest inny David McDonald, który jest reprezentowany przez związek aktorski Equity, przyjął pseudonim David Tennant. Później legalnie zmienił swoje nazwisko, by dostosować się do zasad Gildii Aktorów Filmowych. 

Początkowo zdobywał aktorskie doświadczenie w politycznej grupie teatralnej. Odnosił spore sukcesy w przedstawieniach teatralnych. Wystąpił w takich produkcjach jak "Los Angeles bez mapy" czy "Harry Potter i Czara Ognia", ale prawdziwą popularność dała mu rola w serialu "Doktor Who". 

Więcej informacji o jego karierze można znaleźć niżej. 

Życie prywatne 

W 2011 roku ożenił się z Georgią Elizabeth Moffett, brytyjską aktorką. Mają pięcioro dzieci: synów Tylera Petera (2002, został adoptowany przez Tennanta w 2012 roku), Wilfreda (2013), oraz córki Olive (2011), Doris (2015), Birdie (2019). 


David Tennant - najlepsze filmy i seriale 

David Tennant, a tak naprawdę David John McDonald, jest jednym z najsłynniejszych szkockich aktorów. Jako dziecko uwielbiał serial „Doktor Who” i zawsze marzył o tym, żeby w przyszłości zagrać tytułowego bohatera. Gdy miał jedenaście lat wystąpił w szkolnym przedstawieniu, podczas którego jego talent został dostrzeżony przez aktorkę Edith MacArthur. Powiedziała ona wówczas rodzicom Davida, że chłopiec w przyszłości stanie się prawdziwą gwiazdą. Przyszły aktor wkrótce rozpoczął naukę w Royal Scottish Academy of Music and Drama, gdzie był jednym z najmłodszych studentów. Gdy zaczął otrzymywać pierwsze propozycje ról w produkcjach telewizyjnych, przyjął pseudonim Tennant. W 2005 roku spełnił swoje marzenie z dzieciństwa przyjmując rolę Doktora w ukochanym serialu. Aktor wcielał się w tę postać przez kolejne trzy lata. Tennant poza występami w produkcjach telewizyjnych ma też na swoim koncie udział w kilku kinowych przebojach, takich jak „Harry Potter i Czara Ognia”, czy „Nasze zwariowane angielskie wakacje”.

1. „Doktor Who” (2005 – )
2. „Broadchurch” (2013 – 2017)
3. „Harry Potter i Czara Ognia”, reż. M. Nevell (2005)
4.Jessica Jones” (2015 – 2019)
5. „Zły Samarytanin”, reż. D. Devlin (2018)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie kolejne produkcje opowiadające o przygodach słynnego młodego czarodzieja: „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia śmierci. Część I".

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO