Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

David Schwimmer kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne serialu

David Schwimmer doskonale jest znany ze swojej roli Rossa Gellera w serialu "Friends". Jak dobrze go znacie i jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: David Schwimmer 

Pełne imię i nazwisko: David Lawrence Schwimmer 
Data i miejsce urodzenia: 2 listopada 1966, Nowy Jork 
Zawód: aktor, producent, reżyser 
Partnerka: Zoe Buckman (żona od 2010-2017; rozwód)
Dzieci: Cleo (2011)
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 86 kg 
Instagram: @_schwim_

Wczesne lata 

Urodził się w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Ma starszą siostrę Ellie. Wywodzi się z prawniczej rodziny - jego dziadek był adwokatem, tak jak rodzice i siostra. Jego rodzina miała żydowskie pochodzenie. Dorastał w Los Angeles. Już w szkole często grywał w przedstawieniach. Początkowo podjął studia na wydziale medycyny i prawa (pod naporem rodziców), ale w 1988 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Northwestern University w Evanston w Illinois. Trenował akrobatykę i taniec. 


Kariera 

Zadebiutował w 1989 roku w telewizyjnym dreszczowcu "Śmiertelna cisza". Nie da się jednak zaprzeczyć, że tak naprawdę to rola w serialu "Przyjaciele", gdzie wcielał się w postać Rossa Gellera, dała mu popularność. Zagrał również w takich produkcjach jak "Kompania braci" czy "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona". Użyczał swojego głosu żyrafie Melmanowi w serii filmów animowanych "Madagaskar". 

Życie prywatne 

Spotykał się m.in. z Natalie Imbruglią i Mili Avital. W 2007 roku związał się z Zoe Buckman, którą poślubił w 2010 roku. Doczekali się córki Cleo, która przyszła na świat 8 maja 2011 roku. Para w 2017 roku ogłosiła separację i rozwiodła się jeszcze w tym samym roku. 
David Schwimmer - nie tylko Ross. Najlepsze roleDavid Schwimmer urodził się 2 listopada 1966 roku w Nowym Jorku w dzielnicy Queens. Dorastał w Los Angeles i uczęszczał tam do szkoły średniej w Beverly Hills. Interesował się aktorstwem w zasadzie od dziecka i początkowo wystepował w różnych sztukach teatralnych. Równolegle jednak rozpoczęła się jego przygoda z telewiją, gdzie pojawiał się raczej w rolach epizodycznych i drugoplanowych. Przełomem jednak okazała się rola Rossa Gellera w serialu "Przyjaciele". Do dzisiaj aktywnie gra w różnych serialach i filmach. Zobaczcie jego najlepsze role. David Schwimmer - najlepsze role 

1. Przyjaciele, reż. M. Kauffman, D. Crane, 1994-2004
2. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, reż. A. Hemingway, 2016
3. Kompania braci, reż. M. Salomon, 2001
4. Uczeń szatana, reż. B. Singer, 1998
5. Pralnia, reż. S. Soderbergh, 2019

Zobaczcie również filmografie jego przyjaciół z planu... "Przyjaciół": Matthew Perry oraz Courteney CoxMoże zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO