Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

David Duchovny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

David Duchovny to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, reżyser, scenarzysta, producent i wokalista. Najbardziej znany z występów w produkcjach "Z Archiwum X" oraz "Californication". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: David Duchovny 

Pełne imię i nazwisko: David William Duchovny 
Data i miejsce urodzenia: 7 sierpnia 1960, Nowy Jork 
Zawód: aktor, reżyser, producent 
Partnerka: Tea Leoni (1997-2014; rozwód)
Dzieci: Madelaine West (1999), Kyde Miller (2002)
Wzrost: 184 cm 
Waga: ok. 86 kg 
Instagram: @davidduchovny

Wczesne lata

Jest synem Margaret i Amrama. Miał siostrę Laurie i starszego brata Daniela. Uczęszczał do Grace Church School i nowojorskiej szkoły dla chłopców The Collegiate School. W 1982 roku ukończył studia na Uniwersytecie Princeton na wydziale literatury angielskiej. Otrzymał tytuł Master of Arts na wydziale literatury angielskiej na Uniwersytecie Yale'a. 


Kariera 

Pojawił się gościnnie w produkcji "Pracująca dziewczyna" i kilku innych produkcjach. Przełom przyszedł dopiero w 1993 roku, kiedy przyjął rolę agenta specjalnego FBI Foxa Muldera w serialu "Z Archiwum X". Drugą popularną rolą była rola Hanka Moody'ego w serialu "Californication". Za rolę w tym serialu otrzymał Złoty Glob. Zajmuje się także produkcją, a także muzyką - w 2015 roku nagrał album "Hell of Highwater". 

Życie prywatne 

Spotykał się m.in. z Lisą Loeb, Sharon Stone, Daną Wheeler-Nicholson, Winoną Ryder czy Ashley Judd. W 1997 roku ożenił się z aktorką Teą Leoni. Para rozwiodła się w 2014 roku. Doczekali się jednak dwójki dzieci: córki Madelaine West (1999) i syna Kyda Millera (2002). 

W 2008 roku ogłosił, że dobrowolnie zgłosił się do kliniki odwykowej, gdzie leczył się z uzależnienia od seksu i od internetowych stron pornograficznych. 


David Duchovny - najlepsze filmy i seriale

David Duchovny jest amerykańskim aktorem i twórcą filmowym, który zdobył międzynarodową sławę przede wszystkim za sprawą kultowego już serialu „Z Archiwum X”. Karierę rozpoczął od pojawienia się w dwóch scenach w komediodramacie „Pracująca dziewczyna” z 1998 roku, w którym wystąpił u boku Harrisona Forda, Sigourney Weaver oraz Melanie Griffith. Niedługo później wystąpił w serialu „Miasteczko Twin Peaks”, w którym wcielił się w rolę transseksualnego agenta specjalnego. Przełomowy dla jego kariery okazał się rok 1993, w którym otrzymał rolę agenta FBI Foxa Muldera w serialu science fiction „Z Archiwum X”. W 1997 roku został za nią nagrodzony Złotym Globem. W ciągu następnych lat występował w kolejnych głośnych produkcjach, takich jak „Wróć do mnie” (2000), „Ewolucja (2001) czy „Zoolander” (2001). W 2007 roku przyjął rolę w serialu „Californcation”, za którą rok później otrzymał kolejny Złoty Glob. Warto również podkreślić, że w 1996 roku został uznany przez amerykański magazyn „People” za jednego z 50 najpiękniejszych ludzi świata.

1. „Z Archiwum X” (1993-2002)
2. „Kalifornia”, reż. D. Sena (1993)
3. „Z Archiwum X: Pokonać przyszłość”, reż. R. Bowman (1998)
4. „Californication” (2007-2014)
5. „Wróć do mnie”, reż. B. Hunt (2000)

Macie już za sobą wszystkie produkcje z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie teraz niezwykły film „Olli Maki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”. Najmłodszym widzom polecamy z kolei animowane filmy „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” oraz „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO