Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Daniel Radcliffe wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Filmy i seriale z Danielem Radcliffe

wikipedia.org

Daniel Radcliffe to brytyjski aktor, którego wiele osób najlepiej zna z roli Harry'ego Pottera, w którą wcielał się we wszystkich częściach filmu. Zobaczcie jednak, jak wiele o nim wiecie, bo jest kimś więcej niż tylko filmowym czarodziejem. 

Wszystko o: Daniel Radcliffe 

Pełne imię i nazwisko: Daniel Jacob Radcliffe 
Data i miejsce urodzenia: 23 lipca 1989, Londyn 
Zawód: aktor
Partnerka: Erin Darke (partnerka od 2012-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 165 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: brak

Wczesne życie

Urodził się w Fulham, czyli w dzielnicy zachodniego Londynu. Uczęszczał do City of London School i Sussex Houe School. Pierwszy casting, na jaki poszedł, miał miejsce, kiedy miał 8 lat. 


Kariera 

Miał osiem lat, kiedy pierwszy raz pojawił się na przesłuchaniu - próbował swoich sił do roli w filmie "Oliver Twist". Debiutował dwa lata później w telewizyjnej adaptacji BBC One powieści Karola Dickensa "David Cooperfield". Nie da się jednak ukryć, że to rola w Harrym Potterze sprawiła, że stał się najpopularniejszym wśród młodych aktorów. Można go jednak zobaczyć w wielu innych produkcjach, takich jak "Krawiec z Panamy" czy "Na śmierć i życie". 

Życie prywatne 

Radcliff od 2012 roku jest w związku z Erin Darke, której oświadczył się w 2017 roku. 
Jest ogromne tolerancyjny dla różnych środowisk, deklaruje się również jako feminista i ateista. Cierpi na łagodną odmianę schorzenia zwanego dyspraksją.


Daniel Radcliffe - najlepsze filmy i seriale 

Daniel Radcliffe jest obecnie jednym z bardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Swoją sławę zyskał już we wczesnym okresie życia dzięki roli Harry’ego Pottera. Gwiazdor po raz pierwszy wcielił się w postać tego słynnego czarodzieja w wieku jedenastu lat. Przez kolejne lata w zasadzie dorastał razem z tą charakterystyczną rolą, przez co zaczął być z nią silnie utożsamiany. Istniała więc pewna obawa, że Radcliffe’owi nie uda się już odkleić od roli prześladowanego przez lorda Voldemorta chłopca. Stało się jednak inaczej – aktor pokazał w kolejnych produkcjach, że świetnie potrafi się odnaleźć także w innych kreacjach. Postanowiliśmy więc wybrać pięć najciekawszych filmowych występów Radcliffe’a, które koniecznie powinni zobaczyć jego fani i które będą miłą odmianą od dobrze już wszystkim znanych ekranizacji powieści J. K. Rowling:

1. „Człowiek-scyzoryk” (2016)

W tym dość niezwykłym filmie Radcliffe zagrał postać mężczyzny, którego morze wyrzuciło na brzeg – a właściwie już nie jego, tylko jego ciało. Dostrzega go rozbitek Hank, który chwilę wcześniej zamierzał popełnić samobójstwo. Widząc przybycie nowego rozbitka rezygnuje ze swoich zamiarów i biegnie mu na ratunek. Niestety, mężczyzna okazuje się martwy. Hank dochodzi jednak do wniosku, że może być całkiem przydatny i postanawia go zabrać ze sobą na wyprawę w głąb dżungli. Podczas podróży tę nietypową parę spotka wiele zaskakujących i dość absurdalnych sytuacji.

2. „Kobieta w czerni” (2012)

Daniel Radcliffe wcielił się tym razem w postać młodego prawnika Artura Klippsa. Mężczyzna dostaje zadanie uporządkowania spraw niedawno zmarłej klientki. W związku z tym musi się udać do jej posiadłości, która znajduje się na pokrytych mgłą bagnach. W pobliskiej wiosce Klipps spotyka ponurą kobietę w żałobnym stroju i czarnej woalce – myśl o niej nie daje mu wciąż spokoju. Wkrótce młody adwokat pozna skrywany przez nią mroczny sekret.

3. „Victor Frankenstein” (2015)

Aktor w tym filmie wystąpił w roli Igora, który jest zaufanym asystentem nietuzinkowego naukowca, Victora Frankensteina. Obaj prowadzą przełomowe badania nad zagadnieniem nieśmiertelności, których celem jest niesienie pomocy ludziom. W pewnym momencie Victor w swoich badaniach zaczyna zbliżać się do niebezpiecznej granicy, której przekroczenie może doprowadzić do tragedii. Tylko Igor może powstrzymać jego szaleńcze zapędy.

4. „Na śmierć i życie” (2014)

Radcliffe tym razem zagrał amerykańskiego poetę, Allena Ginsberga. Film przenosi nas w jego młodzieńcze lata, gdy akurat jest w trakcie studiów na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. W pewnym momencie znajduje się pod silnym wpływem Luciena Carra, który wprowadza go w świat narkotyków i szalonych imprez. Wkrótce Ginsberg poznaje Williama Burroughsa i Jacka Kerouaca. Czwórka młodych ludzi postanawia odrzucić panujące w społeczeństwie zasady i stworzyć zupełnie nowy nurt w kulturze i literaturze. Ich plan napotka jednak pewne poważne przeszkody, gdy wszyscy zostaną uwikłani w morderstwo.

5. „Rogi” (2013)

W filmie „Rogi" gwiazdor wcielił się w rolę Iga Perrisha, który zupełnie nie może sobie przypomnieć wydarzeń, które miały miejsce poprzedniego wieczoru. Jego dziewczyna zostaje znaleziona martwa, a Perrish staje się głównym podejrzanym o jej zamordowanie. Mężczyzna zaczyna na własną rękę szukać sprawcy tej zbrodni. W pewnym momencie na jego głowie pojawiają się tajemnicze rogi, dzięki którym zaczyna czytać w myślach innych ludzi. Ig wykorzysta je, żeby za wszelką cenę odnaleźć mordercę swojej ukochanej.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO