Kim jest?

Courteney Cox - Monica z "Przyjaciół". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

tvline.com

Courteney Cox jest amerykańską aktorką telewizyjną i filmową, która swoją popularność zawdzięcza roli Moniki Geller w sitcomie „Przyjaciele”. Ale czy wiemy coś więcej o rolach Cox? Zapewne niewiele. Dlatego przyjrzyjmy się lepiej postaci Courteney!

Wszystko o: Courteney Cox

Pełne imię i nazwisko: Courteney Bass Cox
Data i miejsce urodzenia: 15 czerwca 1964, Birmingham
Zawód: aktorka, modelka, reżyserka
Partner: David Arquette (1999-2013; rozwód), Johnny McDaid (partner od 2013-obecnie)
Dzieci: Coco Riley (2004)
Wzrost: 165 cm
Waga: ok. 57 kg
Instagram: @courteneycoxofficial

Młodość

Courteney jest najmłodsza z rodzeństwa – jest córką Courteney Copland i Richarda Lewisa Coksa. Ma dwie starsze siostry Dottie i Virginię, a także starszego brata Richarda Jr. Kiedy miała dziesięć lat – jej rodzice się rozwiedli i ojciec ponownie zawarł związek małżeński, wyprowadzając się na Florydę. Dzieci były wychowywane przez matkę, która w 1976 roku wyszła ponownie za mąż za Huntera Copelanda, który był wujem perkusisty i współzałożyciela The Police.
Kiedy miała 14 lat – ukończyła szkołę podstawową i zaczęła pracować w sklepie muzycznym. W szkole średniej Mountain Brook High School była cheerleaderką, grała w tenisa i pływała. Studiowała architekturę.


Kariera

Próbowała swoich sił w wielu reklamach m.in. Tampax czy Maybelline. Nie udawała się jej specjalnie kariera, chociaż zdecydowanie było lepiej niż u pozostałych „Przyjaciół”. Tak naprawdę to właśnie dzięki temu serialowi zdobyła popularność. Później zaczęło się sypać całkiem sporo propozycji – Courteney zagrała m.in. w „Ace Ventura: Psi detektyw”, „Krzyk” czy „Rzeź”.

Życie prywatne

Courteney w 1999 roku poślubiła Davida Arquette, z którym ma córkę Coco Riley. Od 2010 roku para żyła w separacji, a w 2013 roku się rozwiedli. Od 2013 pozostaje w związku z Johnnym McDaidem.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO