Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Courteney Cox - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

tvline.com

Courteney Cox jest amerykańską aktorką telewizyjną i filmową, która swoją popularność zawdzięcza roli Moniki Geller w sitcomie „Przyjaciele”. Ale czy wiemy coś więcej o rolach Cox? Zapewne niewiele. Dlatego przyjrzyjmy się lepiej postaci Courteney!

Wszystko o: Courteney Cox

Pełne imię i nazwisko: Courteney Bass Cox
Data i miejsce urodzenia: 15 czerwca 1964, Birmingham
Zawód: aktorka, modelka, reżyserka
Partner: David Arquette (1999-2013; rozwód), Johnny McDaid (partner od 2013-obecnie)
Dzieci: Coco Riley (2004)
Wzrost: 165 cm
Waga: ok. 57 kg
Instagram: @courteneycoxofficial

Młodość

Courteney jest najmłodsza z rodzeństwa – jest córką Courteney Copland i Richarda Lewisa Coksa. Ma dwie starsze siostry Dottie i Virginię, a także starszego brata Richarda Jr. Kiedy miała dziesięć lat – jej rodzice się rozwiedli i ojciec ponownie zawarł związek małżeński, wyprowadzając się na Florydę. Dzieci były wychowywane przez matkę, która w 1976 roku wyszła ponownie za mąż za Huntera Copelanda, który był wujem perkusisty i współzałożyciela The Police.
Kiedy miała 14 lat – ukończyła szkołę podstawową i zaczęła pracować w sklepie muzycznym. W szkole średniej Mountain Brook High School była cheerleaderką, grała w tenisa i pływała. Studiowała architekturę.


Kariera

Próbowała swoich sił w wielu reklamach m.in. Tampax czy Maybelline. Nie udawała się jej specjalnie kariera, chociaż zdecydowanie było lepiej niż u pozostałych „Przyjaciół”. Tak naprawdę to właśnie dzięki temu serialowi zdobyła popularność. Później zaczęło się sypać całkiem sporo propozycji – Courteney zagrała m.in. w „Ace Ventura: Psi detektyw”, „Krzyk” czy „Rzeź”.

Życie prywatne

Courteney w 1999 roku poślubiła Davida Arquette, z którym ma córkę Coco Riley. Od 2010 roku para żyła w separacji, a w 2013 roku się rozwiedli. Od 2013 pozostaje w związku z Johnnym McDaidem.
Courteney Cox – najlepsze produkcje z udziałem aktorki. To trzeba zobaczyć!Courteney Cox jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd. Początkowo pracowała jako modelka. Wkrótce zaczęła pracować w telewizji i grywać w reklamach. Przełom w jej karierze nastąpił, gdy wystąpiła w teledysku do utworu Bruce’a Springsteena „Dancing in the Dark”, który został wyreżyserowany przez Briana de Palmę. To właśnie wtedy została dostrzeżona przez producentów filmowych. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Władcy wszechświata” z 1987 roku, który okazał się jednak klapą. Na pierwszy duży sukces musiała poczekać do 1994 roku, gdy zagrała w filmie „Ace Ventura: Psi detektyw”, a także zaczęła występować w roli Moniki Geller w sitcomie „Przyjaciele”. Wybraliśmy pięć produkcji z udziałem aktorki, z którymi warto się zapoznać:

1. „Ace Ventura: Psi detektyw”, reż. T. Shaydac (1994)

„Ace Ventura: Psi detektyw” przedstawia historię tytułowego bohatera, który jest mocno zakręconym miłośnikiem zwierząt i detektywem poszukującym zaginionych pupili. Pewnego dnia, tuż przed ważnymi rozgrywkami futbolowymi, zostaje porwany delfin Śnieżynek, który jest maskotką drużyny Miami Dolphins. Ace Ventura zostaje wezwany na pomoc w roli specjalisty od trudnych przypadków i rozpoczyna śledztwo. Wkrótce bez śladu przepada także jeden z najważniejszych zawodników, Dan Marino. Sprawa robi się coraz bardziej zagmatwana. Nic jednak nie stanie na przeszkodzie psiemu detektywowi, któremu w śledztwie pomoże urocza Melissa (Courteney Cox).2. „Krzyk”, reż. W. Craven (1996)

Główną bohaterką filmu „Krzyk” jest siedemnastoletnia Sidney Prescott, która rok wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła matkę. Nastolatka, którą opiekuje się ojciec, próbuje się pozbierać po traumatycznych przeżyciach. Wkrótce w jej miejscowości dochodzi do serii dramatycznych wydarzeń i zaczynają ginąć szkolni koledzy Sidney. Dziewczyna zaczyna również otrzymywać telefony od tajemniczego mordercy, który wciąga ją w niebezpieczną grę. Nastolatka nie zostanie jednak pozostawiona sama sobie – sprawę będą badać zastępca szeryfa oraz wścibska dziennikarka Gale Weathers, w którą wcieliła się Courteney Cox.

3. „Przyjaciele”, reż. P. Fryman (1994-2004)

Serial „Przyjaciele” opowiada o grupie sześciorga przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku. Należy do niej szefowa kuchni Monica Geller (Courtney Cox), która mieszka razem ze swoją przyjaciółką Rachel Green w Green Village. Naprzeciwko młodych kobiet mieszka Chandler Bing, który pracuje w firmie zajmującej się pozyskiwaniem danych oraz Joey Tribbiani, który jest niezbyt rozgarniętym i bezrobotnym aktorem. Do paczki przyjaciół należy również masażystka Phoebe Buffay oraz brat Moniki, który jest paleontologiem. Przyjaciele najchętniej spędzają czas w jednym z mieszkań lub w ulubionej kawiarence Central Perk.4. „Opowieści na dobranoc”, reż. A. Shankman (2008)

Film „Opowieści na dobranoc” przedstawia historię Skeetera Bronsona, który pracuje w hotelu należącym niegdyś do jego rodziny. Stanowisko dyrektora zmiata mu jednak sprzed nosa jego rywal Kendall. Sfrustrowany Skeeter nadrabia więc swoje życiowe niepowodzenia korzystając z wyobraźni. Co wieczór opowiada dzieciom swojej siostry Wendy (Courteney Cox) niezwykłe bajki na dobranoc, których akcja rozgrywa się w kosmosie, na Dzikim Zachodzie oraz w innych zaskakujących miejscach i epokach. Ich bohaterami są z kolei prawdziwi ludzie z jego otoczenia. W tym codziennym rytuale bierze udział również świnka morska dzieci, Bugsy.

5. „Cougar Town: Miasto kocic”, reż. B. Lawrence (2009-2015)

Serial „Cougar Town: Miasto kocic” opowiada o losach czterdziestoletniej rozwódki Jules Cobb (w tej roli Courteney Cox), która mieszka w małym miasteczku na Florydzie i pracuje jako agentka nieruchomości. Bohaterka samotnie wychowuje swojego siedemnastoletniego syna. Kobieta z czasem popadła w rezygnację i uznała, że w jej życiu już nie wydarzy się nic ciekawego. Wkrótce jednak za namową młodszej przyjaciółki postanawia zawalczyć o lepsze jutro i zaczyna umawiać się z mężczyznami. Każda kolejna randka niesie ze sobą zupełnie niespodziewane wypadki oraz perypetie.

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas produkcje? Jeśli tak, gorąco polecamy zobaczyć zabawną komedię „Podatek od miłości”. Zachęcamy również do obejrzenia filmów „007 Quantum of Solace” oraz „Transporter: nowa moc”.

 

line-height: 100%;"> 

 

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO