Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Clive Owen. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Clive Owen to brytyjski aktor filmowy, który był nominowany do Oscara i nagrodzony Złotym Globem za swoją rolę w filmie "Bliżej". Zobaczcie jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Clive Owen 

Data i miejsce urodzenia: 3 października 1964, Coventry 
Zawód: aktor 
Partnerka: Sarah-Jane Fenton (żona 1995-obecnie)
Dzieci: Hannah, Eve
Wzrost: 188 cm 
Waga: ok. 87 kg
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się i dorastał w Coventry i był czwartym z pięciu synów Pameli i Jessa Owena. Dorastał z braćmi - Alanem i Lee. Jego ojciec odszedł od rodziny, kiedy Owen miał 3 lata. Był wychowywany przez matkę i ojczyma, a swojego ojca spotkał kolejny raz, kiedy miał 19 lat. W latach 1984-1986 studiował w Royal Academy of Dramatic Art. 


Kariera

Zadebiutował w teatrze i tam poznał swoją wieloletnią partnerkę. Pierwszy raz pojawił się na małym ekranie w 1987 roku w serialu "Niemowlęta Rockliffe'ów". Na dużym ekranie zadebiutował rok później w produkcji "Vroom". Doskonale znany jest z produkcji "Bliżej", "Valerian i miasto tysiąca planet" czy "Sin City: Miasto grzechu". Więcej o jego karierze możecie przeczytać niżej, w zakładce "najlepsze filmy i seriale". 

Życie prywatne 

W 1995 roku poślubił Sarah-Jane Fenton, z którą ma dwie córki: Hannah (1997) i Eve (1999). 


Clive Owen – najlepsze filmy i seriale 

Clive Owen jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich aktorów. Aktorstwa uczył się w Royal Academy of Dramatic Arts w Londynie, gdzie studiował z Ralphem Fiennesem. Początkowo występował w teatrze. Na małym ekranie zadebiutował w 1987 roku w jednym z odcinków serialu „Niemowlęta Rockliffe’ów”. Rok później otrzymał pierwszą filmową rolę w melodramacie „Vroom”, w którym wystąpił wraz z Davidem Thewlisem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą późniejszej roli w serialu „Chancer”. Wkrótce aktor zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak „Z zamkniętymi oczami” czy „Bliżej”. Za udział w tym drugim filmie został nagrodzony Złotym Globem, nagrodą BAFTA i był nominowany do Oscara. Po raz kolejny do Złotego Globu był nominowany za rolę w filmie „Hemingway i Gellhorn”. Dużą popularność przyniosła mu również rola Dwighta McCarthy’ego w filmie „Sin City – Miasto grzechu”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem Owena, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

1. „Ludzkie dzieci”, reż. A. Cuarón (2006)
2. „Bliżej”, reż. M. Nichols (2004)
3. „Sin City – Miasto grzechu”, reż. F. Miller / Q. Tarantino / R. Rodriguez (2005)
4. „Plan doskonały”, reż. S. Lee (2006)
5. „Bez granic”, reż. M. Campbell (2003)

Warto też obejrzeć inne świetne produkcje z udziałem aktora. Polecamy film „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, w którym aktor wystąpił wraz z Carą Delevingne. Mocnych wrażeń dostarczą wam również takie filmy jak „Tylko strzelaj” oraz „Elita zabójców”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO