Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Clive Owen - najlepsze filmy, w których zagrał. Top 5 najważniejszych i najlepszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Ludzkie dzieci"/Materiały prasowe

Clive Owen jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich aktorów. Aktorstwa uczył się w Royal Academy of Dramatic Arts w Londynie, gdzie studiował z Ralphem Fiennesem. Początkowo występował w teatrze. Na małym ekranie zadebiutował w 1987 roku w jednym z odcinków serialu „Niemowlęta Rockliffe’ów”. Rok później otrzymał pierwszą filmową rolę w melodramacie „Vroom”, w którym wystąpił wraz z Davidem Thewlisem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą późniejszej roli w serialu „Chancer”. Wkrótce aktor zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak „Z zamkniętymi oczami” czy „Bliżej”. Za udział w tym drugim filmie został nagrodzony Złotym Globem, nagrodą BAFTA i był nominowany do Oscara. Po raz kolejny do Złotego Globu był nominowany za rolę w filmie „Hemingway i Gellhorn”. Dużą popularność przyniosła mu również rola Dwighta McCarthy’ego w filmie „Sin City – Miasto grzechu”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem Owena, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.


Clive Owen – najlepsze filmy

1. „Ludzkie dzieci”, reż. A. Cuarón (2006)
2. „Bliżej”, reż. M. Nichols (2004)
3. „Sin City – Miasto grzechu”, reż. F. Miller / Q. Tarantino / R. Rodriguez (2005)
4. „Plan doskonały”, reż. S. Lee (2006)
5. „Bez granic”, reż. M. Campbell (2003)

Warto też obejrzeć inne świetne produkcje z udziałem aktora. Polecamy film „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, w którym aktor wystąpił wraz z Carą Delevingne. Mocnych wrażeń dostarczą wam również takie filmy jak „Tylko strzelaj” oraz „Elita zabójców”.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO