Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Cillian Murphy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

Cillian Murphy to irlandzki aktor, który karierę rozpoczynał jako muzyk. Pod koniec lat 90. porzucił jednak muzykę i rozpoczął karierę aktorską. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Cillian Murphy 

Data i miejsce urodzenia: 25 maja 1976, Douglas, Cork 
Zawód: aktor 
Partnerka: Yvonne McGuinness (żona 2004-obecnie)
Dzieci: Malachy (2005), Aran (2007)
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: @cillianmurphyofficial

Wczesne lata

Wychowywał się z młodszym bratem Paidim, a także dwiema siostrami - Sheilą i Orlę. Jako nastolatek grał w rugby. Studiował prawo na University College Cork w Cork. 


Kariera 

Zaczynał od muzyki - grał w zespole The Sons of Mr. Green Genes, ale pod koniec lat 90. odrzucił kontrakt płytowy, aby zająć się aktorstwem. Pojawiał się początkowo w teatrze, aż w 1999 roku zagrał w dramacie "Okop", a następnie w 2001 w filmie "Nad przepaścia". Nie da się ukryć, że jego największymi rolami są te w produkcjach "Wzgórze nadziei", "28 dni później" i oczywiście "Peaky Blinders". Zobaczcie więcej o jego karierze w zakładce filmografia poniżej. 

Życie prywatne 

W 2004 roku ożenił się z Yvonne McGuinness. Para ma dwóch synów: Malachy'ego i Arana. 


Cillian Murphy – najlepsze filmy i seriale 

Cillian Murphy jest obecnie jednym z najpopularniejszych irlandzkich aktorów. Początkowo myślał o karierze muzyka, ale gdy po raz pierwszy wystąpił w teatrze, postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1998 roku w dramacie kryminalnym „Sweety Barrett”. Niedługo później zagrał w filmie „Okop”, w którym wystąpił wraz z Danielem Craigiem, Jamesem D’Arcym i Benem Wishaw. Uwagę krytyków zwróciła jego rola w niezależnym filmie „Disco Pigs”, za którą był nominowany do nagrody IFTA. W 2002 roku otrzymał nagrodę MTV Movie Awards za rolę w horrorze „28 dni później”. Wkrótce aktor zaczął występować w największych produkcjach filmowych, takich jak „Wzgórze nadziei”, „Dziewczyna z perłą” czy „Batman - Początek”. Dużą popularność przyniosła mu rola terrorysty w thrillerze „Red Eye”, za którą był nominowany do Saturna. Aktor znany jest również z serialu „Peaky Blinders”, w którym wcielił się w postać Tommy’ego Shelby. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Murphy’ego, które należą do najważniejszych w jego karierze.

1. „Dunkierka”, reż. C. Nolan (2017)
2. „Peaky Blinders”, reż. D. Caffrey / T. Mielants (2013-)
3. „Śniadanie na Plutonie”, reż. N. Jordan (2005)
4. „Red Eye”, reż. W. Craven (2005)
5. „28 dni później”, reż. D. Boyle (2002)

Macie już za sobą wszystkie produkcje z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie kolejny film z udziałem irlandzkiego aktora - „Wyścig z czasem”. Mocnych wrażeń dostarczą wam również filmy „Mroczny rycerz powstaje” oraz oscarowa „Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO