Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Christoph Waltz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Christoph Waltz to popularny austriacki aktor, który zdobył dwa Oscary dzięki rolom w filmach Quentina Tarantino. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Christoph Waltz 

Data i miejsce urodzenia: 4 października 1956, Wiedeń 
Zawód: aktor 
Partnerka: Judith Holste (żona) 
Dzieci: 4
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: @christoph_waltz

Wczesne lata 

Urodził się w Wiedniu i jest synem pary scenarzystów. Jego dziadkowie byli aktorami. Studiował w wiedeńskim Max Reinhardt Seminar i Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Grywał w wiedeńskim Burgtheater.


Kariera 

Zadebiutował w 1977 roku w produkcji "Der Einstand". Początkowo pojawiał się w wielu produkcjach gościnnie. W 1991 roku wystąpił w polskim filmie "Życie za życie. Maksymilian Kolbe". Przełomowym filmem w jego karierze była produkcja "Bękarty wojny", za którą nagrodzono go Oscarem. Drugiego Oscara także przyniosła mu rola u Tarantino, w filmie "Django". Zagrał w takich produkcjach jak "Pakt z diabłem" czy "Dwa dni nadziei". 

Życie prywatne 

Waltz ma trójkę dorosłych dzieci ze swoją pierwszą żoną Jacqueline, z którą przeżył 17 lat. Rozwiedli się, a Waltz poślubił niemiecką kostiumografkę Judith Holste, z którą doczekał się córki, którą razem wychowują. Waltz mówi płynnie w trzech językach: angielskim, niemieckim i francuskim. 


Christoph Waltz - najlepsze filmy i seriale 

Christoph Waltz jest jednym z najpopularniejszych austriackich aktorów. Wybór tego zawodu nie był przypadkowy – jego rodzice byli scenografami, a dziadek i babcia aktorami. Po ukończeniu studiów o tym właśnie kierunku Waltz zaczął występować w teatrze. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1977 roku w filmie „Der Einstand”. Co ciekawe, w 1991 roku wystąpił w polskiej produkcji „Życie za  życie. Maksymilian Kolbe” Krzysztofa Zanussiego. Przełomowy dla jego kariery okazał się jednak dopiero rok 2009, w którym wcielił się w postać bezwzględnego SS-mana w filmie „Bękarty wojny” Quentina Tarantino. Udział w produkcji przyniósł mu Złoty Glob oraz Oscara. Tę drugą statuetkę otrzymał również za kreację stworzoną w filmie „Django” z 2012 roku. Aktor najczęściej jest kojarzony z rolami czarnych charakterów, ale świetnie odnajduje się również w innych kreacjach. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Christopha Waltza, które warto znać:

1. „Bękarty wojny”, reż. Q. Tarantino (2009)

Akcja filmu „Bękarty wojny” rozpoczyna się w okupowanej Francji, gdzie dochodzi do egzekucji żydowskiej rodziny Dreyfusów. Dokonuje jej nazistowski pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz). Śmierci udaje się uniknąć jedynie młodej dziewczynie Shosannie, która ukrywa się później w Paryżu. W tym samym czasie w innym miejscu porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy zamierzają mścić się na nazistach. Wkrótce dołącza do nich niemiecka aktorka i podwójna agentka Bridget von Hammersmark. Film przedstawia zupełnie alternatywną wizję historii, w której ofiary zmieniają zasady gry.

2. „Django”, reż. Q. Tarantino (2012)

Film „Django” przenosi nas w realia 1858 roku. Żyjący na południu Stanów Zjednoczonych niewolnik Django pewnego dnia spotyka doktora Kinga Schultza (Christoph Waltz), który jest łowcą nagród. Mężczyzna oferuje mu wolność i pieniądze w zamian za pomoc w odszukaniu poszukiwanych braci Brittle. Django pomaga Schultzowi, po czym obaj zawiązują spółkę, a były niewolnik sam staje się łowcą nagród. Schultz postanawia też pomóc swojemu nowemu przyjacielowi w odszukaniu żony Broomhildy. Kobieta znajduje się na owianej złą sławą plantacji należącej do Calvina Candie, który pasjonuje się organizowaniem brutalnych walk niewolników.

3. „Wielkie oczy”, reż. T. Burton (2014)

Oparty na prawdziwej historii film „Wielkie oczy” przedstawia historię malarza Waltera Keane’a (Christoph Waltz), który na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych odniósł wielki artystyczny sukces za sprawą niezwykłych obrazów przedstawiających porzucone dzieci o wielkich oczach. Wkrótce jednak na jaw wyszła szokująca prawda o prawdziwym pochodzeniu tych obrazów. Ich autorką okazała się żona Waltera, Margaret, która została wykorzystana przez swojego męża. Michaelowi przez długi czas udawało się jej kosztem okłamywać cały świat. Kobieta musiała stoczyć zaciekłą walkę o wyzwolenie się spod toksycznej władzy męża.

4. „Alita: Battle Angel”, reż. R. Rodriguez (2019)

Film „Alita: Battle Angel” opowiada o losach tytułowej bohaterki, która pewnego dnia budzi się bez pamięci w świecie przyszłości. Opieką otacza ją naukowiec Ido (Christoph Waltz), który odkrywa, że porzucony cyborg posiada osobowość młodej kobiety o barwnej przeszłości. Alita zaczyna uczyć się życia w nowym miejscu. Ido przez cały czas próbuje ją chronić przed jej własną tajemniczą historią, ale wszystko się komplikuje, gdy nadchodzi wielkie zagrożenie ze strony osób rządzących miastem. Wówczas Alita odkrywa, że posiada niezwykłe zdolności bojowe, które pozwolą jej stawić czoła nadchodzącemu niebezpieczeństwu.

5. „Rzeź”, reż. R. Polański (2011)

„Rzeź” przedstawia historię dwóch par z Nowego Jorku – Alana (Christoph Waltz) i Nancy oraz Michaela i Penelope – które na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne. Należą do wyższych sfer, mają nienaganne maniery, wysoki standard życia i dzieci uczące się w elitarnych szkołach. Pewnego dnia ich dzieci wdają się w bójkę, co doprowadza do spotkania rodziców w celu wyjaśnienia sprawy. Gdy już się spotykają, wszystko zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Rozpoczynają się sprzeczki i kłótnie, które przeradzają się w prawdziwy pojedynek status obu małżeństw. W tej walce wszelkie chwyty będą dozwolone, a na jaw zostaną wyciągnięte najgłębiej skrywane i wstydliwe tajemnice.

Jeśli obejrzeliście już wszystkie zaproponowane przez nas filmy, koniecznie zobaczcie trzymający w napięciu thriller „Źródło”. Zachęcamy również do zapoznania się z niezwykłymi filmami animowanymi „Coco” i „Dom”, które zapewnią rozrywkę dla całej rodziny.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO