Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Chris Evans - kim jest? Życiorys Chrisa Evansa

Materiały promocyjne filmu Kapitan Ameryka

Chris Evans to amerykański aktor i producent filmowy, który najbardziej znany jest ze swojej roli Kapitana Ameryki w filmach Marvela. Ma na swoim koncie jednak dużo więcej niesamowitych ról. Co jeszcze go interesuje? Ile o nim wiemy? Sprawdźcie koniecznie! 

Wszystko o: Chris Evans 

Pełne imię i nazwisko: Christopher Robert Evans 
Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1981, Boston 
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: brak 
Dzieci: brak 
Wzrost: 183 cm 
Waga: ok. 88 kg 
Instagram: @chrisevans

Wczesne lata 

Urodził się w Bostonie. Ma korzenie włoskie i irlandzkie. Jego mama jest tancerką i dyrektorką artystyczną, a ojciec lekarzem dentystą. Ma troje rodzeństwa - starszą siostrę Carly, młodszego brata Scotta i młodszą siostrę Shanę. Jego rodzice rozwiedli się w 1999 roku. 

Występował w wielu przedstawieniach szkolnych i od tego momentu wiedział, w którą stronę chce iść. Studiował aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. 


 

Kariera 

Na ekranie zadebiutował w dramacie "Nasz nowy dom". Później często pojawiał się w serialach telewizyjnych. Prawdziwa kariera zaczęła się od filmu "Komórka" z 2004 roku. Grał również w takich produkcjach jak "Królowie ulicy", "Kapitan Ameryka" czy "Na noże". Teraz częściej gra w filmach niż serialach. Wielokrotnie wybierano go jako najseksowniejszego mężczyznę w różnego rodzaju magazynach. 

Życie prywatne 

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Chrisa Evansa. Wygląda jednak na to, że wciąż jest do wzięcia! 
Chris Evans – nie tylko Kapitan Ameryka. Poznajcie jego najlepsze roleChris Evans jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Do swojego zawodu przygotowywał się w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Karierę rozpoczął na deskach sceny Boston Playwrights Theatre. Na dużym ekranie zadebiutował z kolei w 2000 roku w filmie familijnym „Nasz nowy dom”, w którym wystąpił razem z Kate Boswoth. Wkrótce zaczął pojawiać się w serialach telewizyjnych, takich jak „Ścigany” czy „Boston Public”. Pierwszą dużą rolę otrzymał w 2005 roku w filmie „Fantastyczna Czwórka” Tima Story’ego, w którym wcielił się w postać Johnny’ego Storma, czyli Ludzkiej Pochodni. Jego występ przyciągnął uwagę krytyków i publiczności, a magazyn „People” okrzyknął go wówczas jednym z „Najgorętszych kawalerów”. Udział w produkcji otworzył mu drzwi do współpracy z największymi nazwiskami w Hollywood. Nie da się ukryć, że największą popularność przyniosła mu rola Kapitana Ameryki, w którego wcielił się w kilku produkcjach od Marvel Studios, między innymi w „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.Chris Evans - najlepsze filmy

1. „Captain America: Pierwsze starcie”, reż. J. Johnston (2011)

2. „Avengers”, reż. J. Whedon (2012)

3. „Obdarowani”, reż. M. Webb (2017)

4. „Snowpiercer: Arka przyszłości”, reż. J. Bong (2013)

5. „Na noże”, reż. R. Johnson (2019)

Osoby, które zdążyły już obejrzeć wszystkie filmy z Chrisem Evansem, zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi mocnymi produkcjami, takimi jak „Paranormal Activity 2” czy „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Najmłodszym widzom polecamy z kolei „Pszczółka Maja. Film”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO