Kim jest?

Chris Brown – kontrowersyjny piosenkarz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Chris Brown jest amerykańskim piosenkarzem R&B, aktorem i tancerzem. Znany jest między innymi z takich utworów jak „Loyal”, „No Guidance”, „With You”, „All Back” czy „She Ain't You”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy, American Music Award, MTV Video Music Award, Billboard Music Award, BET Award i Teen Choice. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Chris Brown

Pełne imię i nazwisko: Christopher Maurice Brown
Data i miejsce urodzenia: 5 maja 1989, Tappahannock, USA
Zawód: piosenkarz, tancerz, aktor
Partner: Gina V Huynh
Dzieci: Royalty (2014), Aeko Catori (2019)
Wzrost: 185 cm
Waga: 82 kg
Instagram: @chrisbrownofficial


Kariera

Chris Brown od dziecka interesował się muzyką. Początkowo słuchał soulu, a później zaczął fascynowac się hip-hopem. Szybko nauczył się śpiewać i tańczyć, inspirując się szczególnie Michaelem Jacksonem. Wkrótce zaczął występować w chórze kościelnym i na pokazach talentów. W pewnym momencie jego matka widząc talent syna zaczęła szukać możliwości zawarcia kontraktu z wytwórnią. W 2005 roku muzyk we współpracy z Jive Records wydał debiutancki album zatytułowany „Chris Brown”. Krążek odniósł duży sukces i pokrył się podwójną platyną. Z kolei promujący go singiel „Run It!” trafił na szczyty list przebojów. W 2007 roku Brown nagrał drugą płytę „Exclusive”, na której znalazł się nagrany z T-Painem przebój „Kiss Kiss”. W 2008 roku piosenkarz otrzymał od magazynu Billboard nagrodę dla wykonawcy roku. W ciągu kolejnych lat wydał sześć albumów studyjnych i współpracował m.in. z Akonem, Nicki Minaj, Justinem Bieberem, Ludacrisem, Usherem i Bennym Benassim.

Życie prywatne

Muzyk przez pewien czas spotykał się z Rihanną, która oskarżyła go o stosowanie przemocy domowej. Ze związku z Nią Guzman ma córkę Royalty (ur. 2014), a ze związku z Ammiką Harris ma syna Aeko Catori (ur. 2019). Obecnie jest związany z Giną V Huynh.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO