Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Cezary Pazura - kim jest? Wiek, wzrost, Instagram, waga, kariera, żona, dzieci

AKPA

Cezary Pazura to jeden z najpopularniejszych aktorów polskich. Ma wiele talentów – jest również komikiem, a od pewnego czasu YouTuberem. Ma dużą, szczęśliwą rodzinę i od lat jest tak samo rozchwytywany. Kim jest tak naprawdę Cezary Pazura?

Wszystko o: Cezary Pazura

Pełne imię i nazwisko: Cezary Andrzej Pazura
Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1962, Tomaszów Mazowiecki
Zawód: aktor, komik, youtuber
Partnerki: Żaneta Pazura (1989-1994, rozwód), Weronika Marczuk (1995-2007, rozwód), Edyta Pazura (żona od 2009 – obecnie)
Dzieci: Anastazja (1989), Amelia (2009), Rita (2018), Antoni (2012)
Wzrost: 185 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @czarekpazura

Młodość

Jest jednym z dwóch synów Zdzisława i Jadwigi. Ma brata Radosława, który również, tak jak on, jest aktorem. Wychowywał się w miejscowości Niewiadów, tam był zawodnikiem Stali Niewiadów. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową. Był ministrantem do 27. roku życia.


Kariera

Rozpoczął pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, a następnie występował w Teatrze Powszechnym. Zadebiutował w 1986 roku w filmie „Czarne Stopy”. Jako reżyser zadebiutował w 2007 roku, kiedy zrealizował jeden z odcinków serialu „Faceci do wzięcia”. Prowadził w 2010 roku program „Strzał w 10”.
Do jego najpopularniejszych seriali i filmów można zaliczyć m.in. „Psy”, „Kiler”, „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „Ślepnąc od świateł”.

Życie prywatne

Był trzykrotnie żonaty. Z pierwszą żoną, Żanetą, ożenił się 1 kwietnia 1989. Ma z nią córkę Anastazję. Później ożenił się z Weroniką Marczuk, ale rozwiedli się w 2007 roku. W 2009 roku wziął ślub z młodszą o 26 lat Edytą Zając, z którą ma dwie córki – Amelię i Ritę, a także syna – Antoniego.
Jest członkiem koła łowieckiego „Dzik”. Interesuje się piłką nożną.
Cezary Pazura – najlepsze filmy z udziałem aktora. Te tytuły warto znać!Cezarego Pazury raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów i występuje w najgłośniejszych produkcjach. Jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej. Początkowo związał się z Teatrem Ochoty w Warszawie, a następnie zaczął występować w Teatrze Powszechnym. Na wielkim ekranie zadebiutował w filmie Waldemara Podgórskiego „Czarne Stopy” z 1983 roku. Największą popularność przyniosły mu role komediowe, ale znany jest również z bardziej poważnych produkcji. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście obejrzeć, jeśli jeszcze ich nie znacie:

1. „Kiler” (1997)

W filmie „Kiler” Cezary Pazura wcielił się w postać taksówkarza Jurka Kilera, który przez pomyłkę zostaje wzięty za profesjonalnego zabójcę. Przesłuchuje go komisarz Ryba, który od dawna jest na tropie słynnego przestępcy Kilera. Nie wierzy w ogóle w wyjaśnienia taksówkarza i Jurek trafia do więzienia. Współwięźniowie również są przekonani, że mają do czynienia z prawdziwym mordercą, przez co czują przed nim respekt. Gangster Siara, który potrzebuje usług Kilera, uwalnia Jurka z transportu i zleca mu zabójstwo. Jurek postanawia więc udawać płatnego mordercę i po kryjomu działać na dwa fronty.2. „Nic śmiesznego” (1995)

Grany przez Pazurę Adam Miauczyński jest reżyserem. Zawsze marzył o sławie i bogactwie, ale w rzeczywistości jego życie jest pasmem porażek i nieszczęść. Zaczęło się już w dzieciństwie – rodzice chcieli, żeby zamiast chłopcem, był dziewczynką. W zawodzie też nie idzie mu najlepiej i wciąż jest wyrzucany z pracy przy kolejnych produkcjach. Kończy już czterdzieści lat, a jego młodzieńcze marzenia stają się coraz bardziej nieosiągalne. Nie ma powodzenia u kobiet, a wszystkie dziewczyny, które próbuje podrywać, są byłymi partnerkami jego kolegi. Adam powoli dochodzi do wniosku, że... w życiu nie spotkało go zupełnie nic śmiesznego.

3. „Psy” (1992)

Film opowiada o losach Franza Mauera, który jest dawnym funkcjonariuszem UB. Franz na początku lat 90. przechodzi weryfikację i podejmuje pracę w reaktywowanej policji. Mauer, który wcześniej robił karierę dzięki związkowi z córką ministra, będzie musiał się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wkrótce zostaje skierowany do walki z organizacją przestępczą, której członkami okazują się jego dawni koledzy po fachu. Cezary Pazura w filmie wcielił się w postać podporucznika Waldemara „Nowego” Morawca.4. „Chłopaki nie płaczą” (2000)

Film „Chłopaki nie płaczą” opowiada o losach skrzypka, który radzi koledze Oscarowi skorzystać z usług agencji towarzyskiej, w celu wyleczenia trądziku. Po zakończonej wizycie prostytutek okazuje się, że nie są w stanie im zapłacić. Wtedy opiekun dziewczyn w zastaw zabiera cenną figurkę, która należy do wujka Oscara. Kuba postanawia więc zastawić skrzypce. Gdy pojawia się ponownie w lombardzie w celu wykupienia instrumentu, trafia w środek mafijnej transakcji, która kończy się strzelaniną. Kuba ucieka, a razem z nim ginie walizka mafiozów z 200 tys. złotych. Gangsterzy (w tym jeden grany przez Pazurę) są przekonani, że to skrzypek ją ukradł postanawiają się z nim rozprawić.

5. „Kariera Nikosia Dyzmy” (2002)

Tym razem Pazura zagrał tytułowego bohatera, który pracuje w zakładzie pogrzebowym i zajmuje się wygłaszaniem mów na pogrzebach. Pewnego dnia przypadkowo dostaje zaproszenie na wystawne cocktail-party. Postanawia udać się na przyjęcie, na którym najpierw obraża jednego z ministrów, zyskując tym samym sympatię innych wysoko postawionych osób. Nikoś w zawrotnym tempie robi karierę, ukrywając swój prawdziwy zawód. Pomaga mu w tym między innymi wrodzony wdzięk, a o intelekcie – lepiej nie wspominać.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO