Kim jest?

César Azpilicueta - legenda Chelsea. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

César Azpilicueta (a właściwie César Azpilicueta Tanco) to hiszpański piłkarz, który urodził się 28 sierpnia 1989 w Zizur Mayor. Najczęściej występuje na pozycji środkowego lub lewego obrońcy. Obecnie można go oglądać w barwach Chelsea Londyn i reprezentacji Hiszpanii.

Wszystko o: César Azpilicueta

Pełne imię i nazwisko: César Azpilicueta Tanco
Data i miejsce urodzenia: 28 sierpnia 1989 / Zizur Mayor
Zawód: piłkarz (obrońca)
Dzieci: Carlota Azpilicueta / Martina Azpilicueta
Partnerka: Adriana Guerendiain
Wzrost: 178 cm
Waga: ok. 77 kg
Instagram: @cesarazpi


Kariera

Kariera seniorska obrońcy związana jest z Hiszpanią, gdzie w latach 2007-2010 reprezentował on barwy klubu Osasuna. Dobre wystepy i talent zawodnika przełozyły się na transfer do francuskiej Marsylii, w której występował w latach 2010-2012 (w drużynie tej zdobył dwukrotnie Puchar Ligi Francuskiej). To stamtąd przeniósł się do londyńskiej Chelsea, z którą sięgał po między innymi wygraną w Premier League, triumf w Lidze Mistrzów czy zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Azpilicueta to także reprezentant Hiszpanii - w kadrze zadebiutował w 2013 roku (wcześniej grał zarówno w kadrach młodzieżowych Hiszpanów, jak i drużynie olimpijskiej zespołu z Półwyspu Iberyjskiego). Obecnie wyceniany jest na około 9 milionów euro.

Życie prywatne

Od 2015 roku żoną Césara Azpilicuety jest Adriana Guerendiain. Para wspólnie wychowuje dwie córki - Carlotę i Martinę. Obecnie wiele spekuluje się o możliwych przenosinach piłkarza do innej ligi - jednym z faworytów do jego pozyskania jest hiszpańska Barcelona.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO