Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Céline Dion - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, mąż, dzieci

wikipedia.org

line Dion jest kanadyjską piosenkarką, której największą popularność przyniosły takie przeboje jak „My Heart Will Go On”, „The Power of Love” czy „All by Myself”. W latach osiemdziesiątych zwyciężyła w 33. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie. Gwiazda ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy. Przez wiele lat była związana ze swoim menedżerem. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Céline Dion

Pełne imię i nazwisko: Céline Marie Claudette Dion
Data i miejsce urodzenia: 30 marca 1968, Charlemagne, Kanada
Zawód: piosenkarka
Partner: René Angélile (1994-2016)
Dzieci: René Charles (2001), Eddy (2010), Nelson (2010)
Wzrost: 171 cm
Waga: 53 kg
Instagram: @celinedion


Kariera

line Dion początkowo występowała w barze Le Vieux Baril należącym do jej ojca i siostry. Gdy miała dwanaście lat skomponowała pierwszą piosenkę „Ce n'était qu'un rêve”, po czym jej brat wysłał nagranie do menedżera René Angélila. Menedżer postanowił nawiązać współpracę z początkującą piosenkarką i żeby sfinansować nagranie jej pierwszej płyty zastawił swój dom. O artystce zrobiło się głośno, gdy w 1982 roku wygrała festiwal Yamaha World Popular Song. Sześć lat później zwyciężyła 33. Konkurs Piosenki Eurowizji, na którym reprezentowała Szwajcarię. W 1990 roku wydała swój pierwszy anglojęzyczny album „Unison”. Największą popularność przyniosły jej późniejsze albumy „Falling into You” i „Let’s Talk About Love”. Jej single, takie jak „The Power of Love”, „My Heart Will Go On” czy „Because You Loved Me” znalazły się na szczytach światowych list przebojów. W 1999 roku Dion ogłosiła zawieszenie kariery z powodu choroby męża. Trzy lata później powróciła jednak na scenę.

Życie prywatne

Wokalistka w 1994 roku wyszła za swojego menedżera, René Angélilego. Para doczekała się trzech synów – urodzonego w 2001 roku René Charlesa oraz bliźniaków, Eddy’ego i Nelsona, którzy przyszli na świat w 2010 roku. W 2009 roku Dion ogłosiła że jest w ciąży, ale niedługo później poroniła. W 2017 roku jej mąż zmarł z powodu raka gardła.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO