Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Carlos Santana życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Carlos Santana jest meksykańskim gitarzystą wykonującym muzykę z pogranicza rocka latynoskiego i jazzu. W latach sześćdziesiątych założył zespół o nazwie Santana, ale prowadzi również karierę solową. Do jego najsłynniejszych utworów należą między innymi „Maria Maria”, „Smooth” i „Corazon Espinado”. Jest wielokrotnym laureatem nagród Grammy. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Carlos Santana

Pełne imię i nazwisko: Carlos Augusto Alves Santana
Data i miejsce urodzenia: 20 lipca 1947, Autlán de Navarro, Meksyk
Zawód: gitarzysta
Partner: Deborah Santana (1973-2007), Cindy Blackman (2010)
Dzieci: Salvador (1983), Stella, Angelica
Wzrost: 177 cm
Waga: 73 kg
Instagram: @carlossantana


Kariera

Carlos Santana urodził się w rodzinie o muzycznych tradycjach – jego ojciec był zawodowym skrzypkiem i nauczycielem gry na tym instrumencie. Santana od dziecka grał na skrzypcach w zespole ojca. Gdy zaczął interesować się bluesem i rock and rollem, rozpoczął naukę gry na gitarze. W 1966 roku założył swój pierwszy zespół Santana Blues Band, którego nazwę skrócono później do Santana. Grupa wystąpiła na festiwalu w Woodstock, gdzie spotkała się z pozytywnym przyjęciem i zdobyła pierwszy duży rozgłos. W 1972 roku gitarzysta rozpoczął karierę solową i wkrótce zaczął współpracować z takimi artystami jak Herbie Hancock, Wayne Shorter, John McLaughlin czy Billy Cobham. W 1973 roku zadebiutował nagranym z McLaughlinem albumem „Love Devotion Surrender”. W 1998 razem ze swoim zespołem został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Życie prywatne

Muzyk był dwukrotnie żonaty. W latach 1973-2007 jego żoną była Deborah Santana, z którą ma troje dzieci – syna Salvadora i dwie córki, Angelicę oraz Stellę. W 2010 roku poślubił Cindy Blackman.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO