Kim jest?

Carey Mulligan - gwiazda Obiecującej. Młodej. Kobiety. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Carey Mulligan to znana aktorka angielska, która zasłynęła swoimi rolami w produkcjach "Była sobie dziewczyna" czy "Duma i uprzedzenie". Ostatnio znów było o niej głośno za sprawą produkcji z 2020 roku - "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Jak dobrze ją znacie? 

Wszystko o: Carey Mulligan 

Pełne imię i nazwisko: Carey Hannah Mulligan
Data i miejsce urodzenia: 28 maja 1985, Londyn 
Zawód: aktorka 
Partner: Marcus Mumford (mąż od 2012 - obecnie)
Dzieci: EvelynGrace (2015), Wilfred (2017)
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 54 kg 
Instagram: brak

Wczesne życie 

Mulligan urodziła się w Londynie. Ma jednego, starszego o prawie trzy lata brata - Owaina. Często się przeprowadzali i przez osiem lat, ze względu na pracę ojca, mieszkali głównie w luksusowych hotelach. Jej poważne zainteresowanie aktorstwem narodziło się, kiedy miała 15 lat, a fascynacja pojawiła się w wieku 6 lat, gdy obejrzała próbę szkolnego przedstawienia musicalu "Król i ja". W wieku 17 lat, w tajemnicy przed wszystkimi, wysyłała wnioski o przyjęcie jejdo trzech akademii teatralnych, ale wszystkie zostały odrzucone. Później chwilowo porzuciła swoje marzenia o zostaniu aktorką, ze względu na to, że zbyt wiele razy odmówiono jej przyjęcia do szkół aktorskich. Jednak kiedy jako 18-latka rozpoczęła pracę za barem zrozumiała, że mimo to, chce próbować swoich sił w aktorstwie. Udało się w 2004 roku! 


Kariera 

Zaczynała w produkcji "Duma i uprzedzenie", które okazało się sukcesem. Już od samego początku święciła sukcesy. Grała w wielu ważnych produkcjach, ale tak naprawdę to rola w filmie "Była sobie dziewczyna" w 2009 roku, a także nominacja do Oscara, sprawiły, że stała się bardziej rozpoznawalna. Na swoim koncie ma role m.in. w produkcjach "Nie opuszczaj mnie", "Drive" czy "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Ostatni tytuł przyniósł jej drugą nominację do Oscara. Więcej o jej sukcesach filmowych: filmografia Carey Mulligan.

Życie prywatne 

Niegdyś spotykała się z Shią LaBeoufem czy Eddiem Redmayne'em. Jej historia do małżeństwa jest niczym historia filmowa. Kiedyś miała przyjaciela korespondencyjnego, ale ich kontakt się urwał. Spotkali się ponownie w 2011 roku, w tym samym roku zaręczyli się, a rok później Mulligan była już żoną Marcusa Mumforda, frontmana zespołu Mumford & Sons. Mają dwójkę dzieci: córkę Evelyn Grace, urodzoną w 2015 rok, a także syna - Wilfreda - urodzonego w 2017 roku. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO