Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Carey Mulligan - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Carey Mulligan to znana aktorka angielska, która zasłynęła swoimi rolami w produkcjach "Była sobie dziewczyna" czy "Duma i uprzedzenie". Ostatnio znów było o niej głośno za sprawą produkcji z 2020 roku - "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Jak dobrze ją znacie? 

Wszystko o: Carey Mulligan 

Pełne imię i nazwisko: Carey Hannah Mulligan
Data i miejsce urodzenia: 28 maja 1985, Londyn 
Zawód: aktorka 
Partner: Marcus Mumford (mąż od 2012 - obecnie)
Dzieci: EvelynGrace (2015), Wilfred (2017)
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 54 kg 
Instagram: brak

Wczesne życie 

Mulligan urodziła się w Londynie. Ma jednego, starszego o prawie trzy lata brata - Owaina. Często się przeprowadzali i przez osiem lat, ze względu na pracę ojca, mieszkali głównie w luksusowych hotelach. Jej poważne zainteresowanie aktorstwem narodziło się, kiedy miała 15 lat, a fascynacja pojawiła się w wieku 6 lat, gdy obejrzała próbę szkolnego przedstawienia musicalu "Król i ja". W wieku 17 lat, w tajemnicy przed wszystkimi, wysyłała wnioski o przyjęcie jejdo trzech akademii teatralnych, ale wszystkie zostały odrzucone. Później chwilowo porzuciła swoje marzenia o zostaniu aktorką, ze względu na to, że zbyt wiele razy odmówiono jej przyjęcia do szkół aktorskich. Jednak kiedy jako 18-latka rozpoczęła pracę za barem zrozumiała, że mimo to, chce próbować swoich sił w aktorstwie. Udało się w 2004 roku! 


Kariera 

Zaczynała w produkcji "Duma i uprzedzenie", które okazało się sukcesem. Już od samego początku święciła sukcesy. Grała w wielu ważnych produkcjach, ale tak naprawdę to rola w filmie "Była sobie dziewczyna" w 2009 roku, a także nominacja do Oscara, sprawiły, że stała się bardziej rozpoznawalna. Na swoim koncie ma role m.in. w produkcjach "Nie opuszczaj mnie", "Drive" czy "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Ostatni tytuł przyniósł jej drugą nominację do Oscara. Więcej o jej sukcesach filmowych: filmografia Carey Mulligan.

Życie prywatne 

Niegdyś spotykała się z Shią LaBeoufem czy Eddiem Redmayne'em. Jej historia do małżeństwa jest niczym historia filmowa. Kiedyś miała przyjaciela korespondencyjnego, ale ich kontakt się urwał. Spotkali się ponownie w 2011 roku, w tym samym roku zaręczyli się, a rok później Mulligan była już żoną Marcusa Mumforda, frontmana zespołu Mumford & Sons. Mają dwójkę dzieci: córkę Evelyn Grace, urodzoną w 2015 rok, a także syna - Wilfreda - urodzonego w 2017 roku. 
Carey Mulligan - gwiazda Obiecującej. Młodej. Kobiety. Najlepsze roleCarey Mulligan to angielska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Przyszła na świat 28 maja 1985 roku w Londynie. Jej pierwszą, poważną rolą była drugoplanowa rola w "Dumie i uprzedzeniu". Pojawiła się potem w wielu produkcjach takich jak "Doktor Who" czy "Wrogowie publiczni". Za rolę w "Była sobie dziewczyna" uzyskała pierwszą w swoim życiu nominację do Oscara. W 2013 uznanie przyniosła jej rola w "Wielkim Gatsbym". W 2020 roku zagrała główną rolę w filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta", za którą otrzymała drugą w swojej karierze nominację do Oscara. Zobaczcie najlepsze role Carey Mulligan! Carey Mulligan - najlepsze role 

1. Obiecująca. Młoda. Kobieta, reż. E. Fennell, 2020
2. Była sobie dziewczyna, reż. L. Scherfig, 2009
3. Kraina wielkiego nieba, reż. P. Dano, 2018
4. Drive, reż. N.W. Refn, 2011
5. Wielki Gatsby, reż. B. Luhrmann, 2013 

Chcecie zobaczyć więcej ról z Carey Mulligan? Zobaczcie jej role w filmach takich jak "Wykopaliska", "Duma i uprzedzenie" oraz "Z dala od zgiełku". Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO