Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Brittany Murphy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, śmierć. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Brittany Murphy była amerykańską aktorką filmową i piosenkarką. Zagrała w wielu pamiętnych filmach. Zmarła przedwcześnie w 2009 roku. Zobaczcie jaka była. 

Wszystko o: Brittany Murphy

Pełne imię i nazwisko: Brittany Anne Murphy 
Data i miejsce urodzenia: 10 listopada 1977, Atlanta 
Data i miejsce śmierci: 20 grudnia 2009, Los Angeles 
Zawód: aktorka, piosenkarka 
Partner: Simon Monjack (2007-2009; do jej śmierci)
Dzieci: brak 
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 53 kg 
Instagram: brak 


Życiorys 

Jej rodzice rozwiedli się krótko po jej narodzinach. Przeniosła się z mamą do New Jersey. Kiedy skończyła 9 lat zagrała w musicalu "Nędznicy". W wieku 14 lat zaczęła grać w serialu "Drexell's Class". Na dużym ekranie zadebiutowała w "Almost Home", ale najbardziej znana jest z takich produkcji jak "8 Mila" czy "Przerwana lekcja muzyki". Pracowała nad swoim debiutanckim albumem w 2006 roku. 

Życie prywatne 

W 2007 roku poślubiła Simona Monjacka. Zmarła 20 grudnia 2009 roku z powodu rozległego zapalenia płuc i ostrej anemii w połączeniu z intoksykacją róznymi lekami. Niedługo później, w 2010 roku, zmarł jej mąż - powodem było zatrzymanie akcji serca. 


Brittany Murphy - najlepsze filmy i seriale 

Brittany Murphy była jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Karierę rozpoczęła już w wieku dziewięciu lat, gdy wystąpiła w musicalu „Nędznicy”. Gdy miała czternaście lat otrzymała rolę Brendy Drexell w serialu „Drexell’s Class”. W 1993 roku wystąpiła w pierwszym filmie fabularnym zatytułowanym „Rodzinne marzenia”. Wkrótce zaczęła pojawiać się w coraz większych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Armia Boga II”, „Przerwana lekcja muzyki”, „Nikomu ani słowa” czy „8. mila”. Szczególnie dużą popularność przyniosła jej rola w filmie „Siedem żyć”, który był faworytem Independent Spirit Awards 2007. Chociaż Murphy udało się zdobyć status prawdziwej gwiazdy, w pewnym momencie zaczęła go tracić z powodu operacji plastycznych, których przeprowadzeniu zaprzeczała. Nie rezygnowała jednak z kariery i wciąż występowała w kolejnych produkcjach, które cieszyły się dużą popularnością. Aktorka zmarła przedwcześnie 20 grudnia 2009 roku z powodu zapalenia płuc, ostrej anemii oraz intoksykacji różnymi lekami.

1. „Nikomu ani słowa”, reż. G. Felder (2001)
2. „Przerwana lekcja muzyki”, reż. J. Mangold (1999)
3. „Sin City - Miasto grzechu”, reż. F. Miller / R. Rodriguez (2005)
4. „8 mila”, reż. C. Hanson (2002)
5.Dziewczyny z wyższych sfer”, reż. B. Yakin (2003)

Jeśli zainteresowały was filmy z Brittany Murphy, z pewnością spodoba wam się również „Sin City 2: Damulka warta grzechu”. Warte uwagi są także inne filmy w reżyserii Roberta Rodrigueza, takie jak „Od zmierzchu do świtu" czy „Desperado".

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO